Komory chłodnicze jako przestrzenie składowania

Obiekt służący do zabezpieczenia towarów w niskich temperaturach, co ma na celu zachowanie ich postaci do czasu wykorzystania. Chłodnie to wolno stojące budowle określone jedynie i wyłącznie do długofalowego schładzania produktów. Chłodnia składa się z oddzielanych komór składowych, także pełnej infrastruktury sprzyjającej zapewnieniu odpowiedniej temperatury magazynowania. Komory chłodnicze gwarantują przechowywanie i mrożenie jedzenia.

chłodnictwo

Autor: jblevine2004
Źródło: http://www.flickr.com

Chłodnictwo ma także przeznaczenie w transporcie. Pomieszczenie takie może mieć postać komory stacjonarnej, kontenera, bądź chłodni specjalnie stworzonej w planowo do tego celu przystosowanym obiekcie. W konstrukcji chłodni. Jednym z najistotniejszych fragmentów oprócz wydajności agregatów chłodzących jest skuteczność izolacji cieplnej ścian i stropów. Modułowe komory chłodnicze są wytwarzane z paneli wypełnionych poliuretanem. Płyty panelowe są sporządzone w układzie zespolenia na wpust i pióro. Właściwy zamek gwarantuje odpowiedni docisk, sztywność i solidność struktury.

Sprawdź ten odnośnik, ponieważ znajdziesz tu absorbujące treści, które zapewne Cię zaciekawią – to niezwykle ważna witryna.

Zewnętrzne powierzchnie paneli pokryte są trwałym i odpornym na zarysowania poliestrem, który jest pewny dla żywności. Drzwi z zawiasami o wielkiej wytrzymałości zaopatrzone są w klamkę z zamknięciem, również środkową, oznaczoną klamkę bezpieczeństwa. Klamka bezpieczeństwa w razie potrzeby otwiera drzwi z pominięciem zamka. Ościeżnica drzwi i próg wyposażone są w grzałkę, żeby udaremniać przymarzanie podkładki do futryny w komorach mroźniczych.

chłodnictwo

Źródło: pixabay.com

Komory chłodnicze dzięki swojej konstrukcji umożliwiają efektywne użycie nawierzchni przechowywania, również jej przystosowanie do potrzeb użytkownika.Prosty i prędki zestaw umożliwiają haki dociskające, które równocześnie zapewniają szczelną i silną budowę. Na łączeniach paneli ściennych z posadzką i pułapem, również w rogach instalowane są profile sanitarne. Wytwórca oferuje przeróżne warianty podłóg w zależności od żądanego obciążenia. Układ półek zezwala odpowiedniej zagospodarować przestrzeń magazynową komór. Jest niezwykle przydatny i łatwy w utrzymaniu higieny.

Leave a Reply

*