Kobieta i buty – jakiego rodzaju buty są nam niezbędne? Czego szukać na sklepowych półkach?

Statystycznie wszystkie kobiety mają bzika na punkcie obuwia. Istnieje wiele żartów dotyczących tego, iż mężczyźnie wystarczą trzy pary butów – zimowe, sandały oraz jakieś adidasy do noszenia na co dzień, z kolei kobiecie, ile par butów by nie posiadała, zawsze przydadzą się kolejne. Jest w tym trochę prawdy, gdyż nawet, jeśli kobieta nie przywiązuje zbyt wielkiej uwagi do kwestii swojego wyglądu, nie fascynuje się modą i obowiązującymi trendami, to zwykle i tak ma więcej butów w szafce niż przeciętny facet.

W aktualnych czasach buty damskie rewolucjonizują rynek obuwniczy, wybór jest ogromny. Liczba dostępnych fasonów, kolorów, materiałów z jakich są wykonane jest gigantyczna. Można jednak dokonać pewnego uproszczenia i określić, jakie obuwie jest bezwzględnie potrzebne kobiecie zależnie od danej pory roku.

Przede wszystkim, jeżeli chodzi o okres zimowy, na pewno bezwzględnym ‘must have’ są kozaki. Współcześnie zdecydowanie nie łatwo znaleźć dobrze wykonane, z dobrej jakości materiałów, ciepłe obuwie zimowe.

Ten temat okazał się dla Ciebie zajmujący? To przejrzyj, że inne witryny również mają pokrewne dane, które wciągną Cię całkowicie.

To, na co powinnyśmy zatem zwrócić uwagę to prawdziwa skóra, która będzie w jakiś sposób dodatkowo ocieplona Czytaj dalej.
Nie ulega wątpliwości że zimy w Polsce są o wiele bardziej agresywne niż na zachodzie, dlatego wybór obuwia bez ocieplenia na ten okres roku może skutkować odmrożeniem stóp oraz wieloma dolegliwościami, które mogą z tego wyniknąć.

buty damskie

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Następną obowiązkową parę butów w naszej szafce powinny stanowić botki, które posłużą nam w okresach przejściowych takich jak jesień i wiosna. Tu także niezmiernie istotny jest fakt, aby były one skórzane, na masywnej podeszwie. Deszcze oraz roztopy w tych okresach mogą prowadzić do przemakania obuwia, jeżeli wobec tego postawimy na jakość i wybierzemy solidną parę botków, bez wątpienia uda nam się uniknąć takich niesprzyjających sytuacji.

Rzecz jasna latem nie damy sobie rady bez sandałów. Fasonów takiego obuwia jest naprawdę dużo, wszystko zależy od naszych upodobań. Istotne, aby były one dobrze dobrane i nas nie obcierały. Czas lata zwykle związany jest z wysokimi temperaturami oraz dużą ilością słońca, co powoduje, iż stopy szybciej nam się pocą. Jeżeli sandały będą nieodpowiednio dopasowane, lub wykonane z kiepskiego jakościowo materiału, możemy nabawić się odcisków i bolesnych otarć.

Bez względu na porę roku warto zwrócić jeszcze uwagę na czółenka damskie oraz baleriny Czytaj dalej. Te pierwsze świetnie sprawdzą się na różnego rodzaju imprezach oraz bardziej oficjalnych wyjściach, kiedy będziemy chciały podkreślić naszą kobiecość. Baleriny natomiast są od kilku lat bardzo popularnym fasonem, pasującym do wszystkiego, które możemy założyć zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, jeśli nie przepadamy za szpilkami.

Wspomniane tutaj fasony butów to pewien podstawowy zestaw, który będzie stanowić punkt wyjścia dla przeróżnych stylizacji zależnie od pogody oraz okazji. Naturalnie istnieją dodatkowo dziesiątki innych opcji, z których wiele kobiet korzysta urozmaicając swoją szafkę z butami w coraz to świeższe zdobycze…

Leave a Reply

*