Parę wskazówek na to, aby Twój sklep internetowy funkcjonował idealnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami

Gdy nieco rok temu zakładałem e-sklep co prawda byłem umiarkowanym optymistą, lecz mimo wszystko bardzo dużo było we mnie także lęku. Po prostu bałem się, iż chociażby nie będę miał wielu klientów bądź zostanę w jakiś sposób wykończony przez konkurentów. Dobrze, że te obawy nie potwierdziły się. Bo prawda jest taka, iż nadal prowadzę własny sklep – w zasadzie jestem zadowolonym handlowcem, chociaż nie powiem, że w każdym przypadku wszystko jest idealne. Chciałbym w takim razie udzielić Tobie w tym tekście odrobinę interesujących informacji dotyczących e-biznesu!

Zakupy przez internet

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Z całą pewnością powinieneś poszukać profesjonalną firmę oferującą tworzenie sklepów internetowych oraz trafić w dobrą niszę. Jak i również musisz znaleźć dobrą firmę prawniczą, które specjalizuje się w prawie e – commerce, co zabezpieczy Cię przed dodatkowymi ogromnymi karami wynikającymi z nieznajomości prawa (zobacz ciekawą firmę). Są takie branże, które są całkowicie beznadziejne – przykładowo filmy. Większy sklep ( Pokaż teraz) może zarobić na takim asortymencie duże pieniądze, lecz jeżeli w rachubę wchodzi świeżak, którego nie stać na pokaźny magazyn, niewątpliwie mówimy o niewypale. Moim zdaniem warto rozejrzeć się za tą branżą, w której są duże marże, a do tego nie ma zbyt wielu towarów. A więc zapełnienie magazynu nie będzie bardzo dużym kosztem. Być może jakieś kosmetyki? Alternatyw jest wiele, istotne jest to by był należyty popyt na tego typu asortyment.

Koniec z tradycyjnym handlem?

Autor: Atos
Źródło: http://www.flickr.com

W końcu nie chcielibyśmy, aby prowadzony przez nas (sklep spożywczy online Kielce) internetowy nieustannie świecił pustkami. Chociaż od razu zaznaczam,że w wielu przypadkach na nawet jednym kliencie w ciągu dnia można zarobić większe pieniądze, niż na 20, ale takich, którzy kupują coś niewielkiego. Tym, których interesuje prowadzenie sklepu internetowego należy również trochę napisać odnośnie cen. Nie mówię, że gwałtowne zaniżanie cen produktów ma jakiś sens, lecz przecież w wielu przypadkach klienci korzystają z chociażby porównywarek cenowych. A więc zasadniczo e-sklep nie może być zbyt drogi. Jednak sensowna marża to coś o co trzeba walczyć.

Ważne w prowadzeniu sklepu internetowego jest również to, że w końcu bardzo często niejako zapominamy, iż i w Sieci reklama jest dźwignią handlu. Czyli reklama e-sklepu z chociażby butami jest potrzebna. Jak poszukiwać zainteresowanych asortymentem przez nas sprzedawanym? Cóż, bez wątpienia warto chociażby korzystać z możliwości jakie daje Google. A więc na przykład wykupienie reklamy Adsense i Adwords jest na wagę złota. Godne zainteresowania jest także pozycjonowanie w wyszukiwarkach czy prowadzenie kampanii na Facebooku. Podsumowując: zapewne poradzisz sobie ze swoim biznesem w Internecie, ale musisz na absolutnie wszystko zwrócić baczną uwagę. To samo tyczy się startupów, gdzie nie tylko liczy się pomysł ale również aspekty prawne – , gdyż bez odpowiedniej pomocy radców prawnych, ktoś wykorzysta nasz pomysł przeciwko nam.

Leave a Reply

*