Kilka ciekawych faktów o opakowaniach plastikowych

Jeszcze niedawno na rynku były dostępne przede wszystkim opakowania szklane bądź papierowe. Dzisiaj jednak z każdej strony otaczają nas przedmioty, a wśród nich również opakowania wykonane z tworzyw sztucznych. Opakowania plastikowe są teraz niezwykle modnym typem opakowań. Opakowania plastikowe stały sięniezwykle popularne bo są lekkie, a ich wyprodukowanie jest o wiele bardziej opłacalne niż produkcja opakowań szklanych, czy z papieru.

opakowania z plastiku

Źródło: pixabay.com

Termoformowanie, czyli proces technologiczny jaki jest używany do produkcji opakowań z plastiku pozwala bardzo szybko i do tego tanio wyprodukować wielką ilość opakowań przeróżnych kształtów i wymiarów. Termoformowanie jest procesem odbywającym się na dwóch etapach – polecamy Etap początkowy polega na podgrzaniu do danej temperatury płaskiego arkusza płyty lub folii. Temperaturę nagrzewania dobiera się do typu tworzywa, z którego zostaną wykonane dane opakowania.

Istnieje oryginalna strona (https://isl.pl/subpage/magazyn-narzedzi/), na jakiej znajdziesz fascynujące informacje, które warto sprawdzić. Odwiedź ją tutaj.

Etap drugi to odpowiednie uformowanie podgrzanego surowca. Podgrzana płyta lub folia (kliknij po szczegóły

opakowania

Autor: Roboplast
Źródło: http://roboplast.com.pl

Nastawiając się na zastosowanie plastikowych opakowań do przechowywania żywności musimy pamiętać, że nie każde opakowanie nadaje się do tego celu. Należy pamiętać także o tym, aby wystrzegać się picia napojów bezpośrednio z plastikowych butelek. Na opakowaniach plastikowych (czytaj dalej na tej stronie) będą znajdowały się cyfry, które wskazują, które z nich są całkowicie bezpieczne. Wybierając je, warto szukać tych które będą oznaczone 2. Zrezygnujmy z tych oznaczonych cyfrą 6 i 7.

Leave a Reply

*