Kiedy nasz stan psychiczny jest gorszy z dnia na dzień to do jakiego specjalisty powinniśmy się udać?

Czym się różni psycholog od psychoterapeuty? Kto to są tacy specjaliści i czym tak właściwie się zajmują? To zasadne pytania, bo dosyć często nie wiadomo, z czym jak również do kogo się udać, jak mamy problem.

Zacznijmy od psychologa. Jest nim specjalista, który zaliczył 5-letnie studia magisterskie z psychologii.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę naszym ciekawym postem? Fantastycznie. W takim razie namawiamy – naciśnij odnośnik (http://centrumwygody.pl/rura-pcv) i przenieś się do następnej strony po fakty.

Na studiach uczył się najczęściej, w jaki sposób skonstruowana jest i jak funkcjonuje psychika człowiekaludzka, co kieruje jego zachowaniem oraz emocjami, jak działają społeczeństwa oraz różne grupy ludzi. Psycholog musi opanować sposoby wykonywania oraz analizowania testów psychologicznych. Studenci psychologii podczas studiów wybierają specjalizację, mogą w związku z tym kształcić się w psychologii społecznej, klinicznej albo też międzykulturowej.

psychoterapeuta

Źródło: flickr.com

Zależnie od dokonanego wyboru student przygotowuje się do innego zajęcia, więc każdy absolwent psychologii posiada trochę inną wiedzę. Same zaś studia psychologiczne nie przygotują całkiem do udzielenia pomocy psychologicznej człowiekowi w chorobie i komuś cierpiącemu. Do tego typu pracy konieczna jest z reguły dodatkowa wiedza oraz praktyka, a także zalecana jest terapia przyszłego psychologa, przede wszystkim z tego powodu, by własnych problemów nie przenosić na innych klientów. Dosyć często więc absolwent psychologii uczy się dalej oraz uzyskuje kolejne stopnie specjalizacji w swoim zawodzie, którymi mogą być psycholog kliniczny lub psychoterapeuta. W dużej ilości miejsc mo?psycholog mińsk mazowieckiystać z pomocy takiego specjalisty, jak na przykład poszukujemy dobrego specjalisty, jak psycholog Wrocław oferują całkiem dużo takich gabinetów. Zobacz gabinet psychologiczny z wrocławia.

Psychoterapeuta natomiast to osoba,

psycholog

Autor: Ion Chibzii
Źródło: http://www.flickr.com

jaka przeszła stosowne szkolenie, lecz już po uzyskaniu stopnia magistra psychologii. Szkolenie tego rodzaju trwa najczęściej cztery lata, organizuje się je w różnych nurtach teorii. Najbardziej znane szkoły terapii to psychodynamiczna, behawioralno-poznawcza i humanistyczna. Różnią się właściwie założeniami oraz sposobem pracy z osobą potrzebującą pomocy. Każda jednak ma wspólny cel, czyli pomoc klientowi przez kontakt, rozmowę oraz ćwiczenia w rozwiązaniu problemów emocjonalnych. Psychoterapeuta oprócz wiedzy z psychopatologii człowieka, ma również wiedzę i doświadczenie, jak przeprowadzać sesje psychoterapii. Tak samo, jak psycholog ma gabinety w całej Polsce, dlatego jak psychoterapia Wrocław są doskonałą destynacją. Więcej informacji – pomoc psychologiczna charakterownia wrocław.

Leave a Reply

*