Keratyna – a więc, w jaki metodę zregenerować a także rozprostować włosy

Posiadasz bardzo zniszczone włoski? zastanawiasz się nad efektywną kuracją? Zastanów się o keratynowej odbudowaniu włosów!

Keratynowa odbudowa włosów polega na wdrożeniu keratyny „na ciepło” wewnątrz mieszków włosowych, które otwierają się przy ratunku specjalistycznego szamponu, o którym poczytasz na stronie .
Dzięki wysokiej ciepłocie, keratyna „wprasowuje” się we włosy, czynią je prostymi do „ułożenia” – w naszym wypadku wygładzania ich prostownicą albo ustylizowaniu za pomocą suszarki do włosków. Zabieg ten trwa koło dziesięciu minut i stosuje się na włosy suchutkie i zniszczone, łamiące się albo matowe. Przyjrzyjmy się temu dokładnemu zabiegowi, czyli samemu prostowaniu.
maszynki

Autor: Frô de maracujá!
Źródło: http://www.flickr.com
Prostowanie keratyną (poznane z brazylijskiego – Brazylian Blow Out/ Brazilian Keratin Treatment) – to zabieg, który polega na ugładzeniu, odbudowie oraz odżywieniu każdego włoska, od końcówek po cebule – poprzez calutką długość włoska. Czym jednak jest sama keratyna oraz dlaczego tak dobrze oddziałuje na włoski? Otóż substancja ta jest naturalnym budulcem naszej skóry, włosków i paznokci i pochodzi z naszych własnych mieszków włoskowych. Gdy włosy (zobacz: szampony do włosów) robią się suche, podniszczone albo się łamią, to znak, iż konkretnie Tego substancji brakuje naszym włosom. Z jakiego powodu jednak tak się odbywa? Przyczyn bywa bardzo dużo, najczęstsze to jednak częsta stylizacja oraz najzwyczajniej promienie ul;tra fioletowe.

Aby utrzymać jak najbardziej długo efekt o skończonej kuracji, powinno się (jednak nie trzeba) w domu używać kremików, szamponów lub jakiejkolwiek rzeczy przeznaczonej do włosków, mającego w posiadaniu w własnym składzie keratynę.

Leave a Reply

*