Karmienie naturalne – powrót do natury!

Od jakiegoś czasu panuje moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest też wśród młodych rodziców. Młode mamusie coraz częściej chcą karmić piersią swoje dziecko co niezmiernie cieszy lekarzy pediatrów i położne, bo korzyści z karmienia naturalnego niemowlaka są niezmierzone!

butelki

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka piersią nie tylko dobrze przysłuży się dziecku, ale również kobiecie pomoże w krótkim czasie wrócić do dobrej kondycji. Mleko naturalne ma skład idealny dla dzidziusia. Żadne sztuczne mleko nie może mu dorównać! Mleko mamy ma także zawsze idealną temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania. Poza wszystkim karmienie naturalne jest o wiele wygodniejsze i dużo tańsze od karmienia butelką.

Gdy kobieta zostaje mamą po raz pierwszy, bardzo pomocne może być wsparcie położnej, pielęgniarki bądź innej doświadczonej kobiety. W domu karmiącej mamie radą służyć mogą własna mama czy np. doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad technicznych mogą one podpowiedzieć młodej karmiącej mamusi które akcesoria dla mamy mogą jej się przydać.

Na rynku możemy zakupić bardzo dużo akcesoriów dla mamy karmiącej naturalnie, są to na przykład odciągacze pokarmu (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego używania), które to przedmioty poprawiają komfort karmienia naturalnego – zobacz wkładki laktacyjne dla kobiet.

dziecko

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com

Nabyć też możemy pojemniczki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, odzież do karmienia – specjalne koszule, biustonosze do karmienia naturalnego – bawełniane, ”oddychające”, z odpinanymi miseczkami (takie które będą dobrze trzymały „zapracowane” piersi), poduszeczkę do karmienia, osłony silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić np.: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub też zwyczajnie – mlekiem mamy), a nawet wygodny fotel do karmienia – przecież przed mamą wiele miłych godzin karmienia! Porównaj torebki na pokarm.

I na koniec dobra „babcina” metoda – MROŻONA KAPUSTA – nic nie może jej zastąpić przy nawale mlecznym czy też zapaleniu piersi. Oto przepis: zamrażamy liścia kapusty czystego i z wyciętą twardą łodygą. Następnie nakłuwamy go w kilku miejscach widelcem i okład na obolałe piersi jest gotowy.

Leave a Reply

*