Kamień jako kluczowy materiał stosowany w branży budowlanej

Jedną z bardziej potrzebnych dziedzin produkcji przemysłowej jest kamieniarstwo. Od długiego czasu produkty z kamienia są bowiem stosowane i niejednokrotnie nie mogą być zastąpione przez inne materiały. Jednym z najczęściej poszukiwanych i preferowanych artykułów kamiennych są nagrobki.

Poza tym jest dużo pozostałych wyrobów zakładów kamieniarskich. Generalnie rzecz biorąc na usługi tego typu występuje bardzo duże zapotrzebowanie. Świadczyć o tym może powszechność haseł w rodzaju kamieniarstwo w Warszawie Tadeusz Borkowski w sieci. Ponadto samych punktów kamieniarskich jest duża liczba, a ich oferta jest bogata. Jedną z najczęściej występujących lokalizacji zakładów kamieniarskich są okolice cmentarzy, z uwagi na nieustanne zapotrzebowanie na nagrobki i pomniki.

Kamienne elementy konstrukcyjne

Nagrobki na cmentarzu

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com

Z kamienia wykonuje się duża liczba elementów przydatnych przy budowie oraz wykończeniu domu. Takie same elementy mogą być też zrobione z innych tworzyw, takich jak na przykład drewno. Wielu ludzi jednak wybiera kamień, między innymi z tego powodu że jest on tworzywem bardzo wytrzymałym i odpornym na rozmaite warunki. Do elementów tego typu zaliczyć można między innymi schody – odsyłam do tego serwisu -. Schody kamienne (http://bazalt.pl/) mogą być umiejscowione zarówno w środku, jak i na zewnątrz domu. Oprócz tego oferowane są produkty jak na przykład kamienne części mebli lub parapety. Są rozmaite gatunki kamienia, wykorzystywane do takiej produkcji. Wybór typu zależy głównie od tego, jaki produkt powstaje i jakie będzie mieć zastosowanie.

Nagrobki

Najpopularniejszym wytworem przemysłu kamieniarskiego są bez wątpienia nagrobki. Od wielu wieków praktykuje się tradycja wystawiania zmarłym pomników tam, gdzie są oni pochowani. Niezbędnym elementem każdego większego ośrodka miejskiego oraz małych miejscowości jest cmentarz. Z biegiem lat charakter płyt nagrobnych ewoluował, tak samo jak rodzaj materiałów do ich produkcji. Obecnie stawia się na bardziej błyszczące rodzaje kamienia, poddaje się je również dokładnej obróbce. Zakłady kamieniarskie oferują rozmaite typy nagrobków. Zalicza się do nich na przykład pojedyncze oraz podwójne. Są także charakterystyczne nagrobki dziecięce, które mają mniejsze rozmiary od zwykłych. Koszt wykonania będzie uzależniony od użytych tworzyw oraz wymiarów nagrobka.

Leave a Reply

*