Jesień to ciężki czas dla pielęgnacji kobiecej urody – jak uporać się z osłabionymi paznokciami i niesfornymi

Jesienne osłabienie organizmu i nieprzyjazne warunki klimatyczne źle odbiją się na kobiecej urodzie. Polki skarżą się na kiepski stan paznokci i niemożliwe do zdyscyplinowania kosmyki. Jak można sobie z tym poradzić?

kosmetyki do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Rozdwajanie paznokci niejednokrotnie sprowokowane jest nieprawidłowym sposobem ich piłowania. Warto choćby na pewien czas zrezygnować z pilnika i zainwestować w efektywną odżywkę. Nakładana regularnie, wzmocni płytkę, a rozdwajanie paznokci nie będzie już powracającym problemem – . Świetnym remedium jest także znana już naszym babciom metoda, czyli rozsmarowanie na płytce rozdwojonego paznokcia kropli oleju rycynowego. Wklepany także w w skórę i ręce, a potem niespłukiwany przez całą noc, dogłębnie odżywi skórę i wygładzi paznokcie. Jeśli rozdwajanie paznokci uporczywie jednak wraca, warto dać szansę suplementacji. Tabletki ze skrzypem i pokrzywą zregenerują nie tylko paznokcie, ale też poprawią wygląd skóry i kosmyków. Jesienna wilgotność atmosfery zdecydowanie im nie służy, zwłaszcza tym skłonnych do falowania. Ciężko okiełznać niesforne włosy, które z powodu wilgotnego klimatu puszą się i niechętnie poddają stylizacji. W markecie warto wybrać specjalny szampon do włosów kręconych . Jego dostosowana do potrzeb receptura ułatwi okiełznać nawet te najmniej skore do ułożenia kosmyki. Powstrzyma również puszenie, a fryzurka zachowa odpowiedni kształt, bez względu na wilgoć powietrza. Szampon do włosów kręconych często uzupełnia też odżywka lub maseczka z tej samej kolekcji.

Warto pamiętać o ich systematycznej aplikacji. Odbudują włosy, nadadzą im połysku i miękkości, a też spotęgują działanie szamponu. By jeszcze bardziej je nawilżyć, można wetrzeć kroplę olejku rycynowego w pasma podczas mycia. Sekretem sukcesu działań jest jednakże ich systematyczność. Należy pamiętać o nakładaniu odżywki, zażywaniu preparatów i myciu kosmyków profesjonalnym szamponem. Szybko to przyniesie efekty, a jesień przestanie być już tak trudnym czasem dla urody.

Leave a Reply

*