Jakimi sposobami da się w pełni legalnie pozbyć niektórych rodzajów odpadów i śmieci.

Chyba każda firma i domowe gospodarstwo wytwarza pewną ilość odpadów i śmieci. Duża ich część to produkty żywnościowe i wszelakie butelki, pudełka i opakowania.

niszczenie dokumentów tajnych - HAPPYTREE

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie takie odpady można bez żadnego problemu wyrzucać do kosza na śmieci, jeżeli będą takie możliwości, to najlepiej wcześniej posegregowane, dzięki czemu część z nich można będzie jeszcze raz wykorzystać. Są jednak rzeczy, jakich nie należy, a niektórych nawet nie wolno tak po prostu wyrzucać do śmieci. Na pewno powinno to dotyczyć wszystkich dokumentów, czy to firmowych czy domowych. Jako że przeważnie mają one formę papierową, to nie ma zakazu ich wyrzucania, jednak nie powinno się tak robić z takiej przyczyny, że ważne dane mogą wpaść w nieodpowiednie ręce.

W domach wielkiego problemu może z tym nie będzie, bo takich dokumentów raptem będzie kilka czy kilkanaście kartek na miesiąc, lecz w przypadku firm sytuacja może być dużo bardziej kłopotliwa (HAPPY TREE). Jeżeli się chce problem rozwiązać kompletnie i sprawnie, to najskuteczniejsze może być niszczenie dokumentów w Trójmieście wykonywane przez profesjonalne przedsiębiorstwa które się zajmują tego typu usługami. Inną odmianą odpadów, jakie z kolei nie można wyrzucać bezpośrednio do kosza jest różnego rodzaju elektronika. Przepisy nie zezwalają na takie działanie, za wyrzucenie takich śmieci będą grozić dotkliwe kary pieniężne. Urządzenia elektroniczne i elektryczne, różne odmiany żarówek i niepotrzebne akcesoria komputerowe mogą często zawierać groźne dla przyrody substancje.

Wyrzucenie ich na śmietnik spowodowałoby nie tylko ryzyko zanieczyszczenia tymi substancjami, ale także niemożliwość ich powtórnego przetworzenia i odzyskania niektórych związków. W firmach niekiedy takich odpadów może się pojawić dość dużo, szczególnie jeśli jest w nich większa ilość urządzeń biurowych i komputerów. W takich przypadkach konieczna będzie utylizacja sprzętu elektronicznego. Na szczęście firm zajmujących się skupowaniem elektrośmieci jest całkiem sporo, więc raczej nie będzie żadnego problemu aby całkowicie legalnie się pozbyć wszystkich niepotrzebnych śmieci.

Leave a Reply

*