Jakim sposobem szykownie nakryć stolik – ciekawe przykłady serwetek

Ładne i szykowne meble to nie wszystko – podając posiłki warto dbać o piękną serwetę lub obrus. Interesujące ozdoby do stołu spełniają dwojaką rolę: zabezpieczają stół przed zabrudzeniami (szczególnie uciążliwymi, gdy mebel jest wykonany z drewna) , a także odznaczają się wysokimi walorami dekoracyjnymi.

Nie od dziś powszechnie wiadomo, że styl podawania napojów oraz dań jest kluczowy przy podejmowaniu gości – wytworne nakrycie stołu jest bynajmniej potrzebne podczas takich uroczystości, jak przykładowo śniadanie wielkanocne, wesele albo urodziny. Każdy posiłek znacznie smaczniej smakuje, jeżeli zostaje on podany w stylowej oprawie.

Śliczne obrusy i serwety znakomicie wyglądają na komodzie, ławie oraz kuchennym stole, a w dzisiejszych czasach można je znaleźć w najróżniejszych stylach i wariantach kolorystycznych. Najbardziej słynne sztuki, wychodzące spod rąk designerów , a także profesjonalnych rzemieślników, odznaczają się nadzwyczajnym, unikatowym pięknem i mistrzowską precyzją.

Wśród ich rodzajów niewątpliwie każdy może znaleźć coś najkorzystniejszego dla siebie – od tradycyjnych i wysoce uniwersalnych białych obrusów aż po tematyczne nakrycie stołu (czyli przykładowo weselne).

Wejdź na ten odnośnik a znajdziesz wskazówki z witryny przygotowane dla osób zaintrygowanych analizowanym w tym artykule tematem.

Nie brakuje również interesujących rozwiązań dla wielbicieli nowoczesnych, minimalistycznych i pożytecznych pokoi – bardzo doceniane są bambusowe maty do podawania japońskich dań oraz obrusy w abstrakcyjne wzory.

nakryty stół

Autor: LAURASTAR
Źródło: LAURASTAR

Ładne wyroby z tkanin od dawna były bardzo znane i tak jest również do dziś. Takie materiały, jak delikatne koronkowe serwety na stół , a także obrusy były niegdyś robione ręcznie, a ich wykonywanie stanowiło bardzo doceniane rzemiosło; do chwili obecnej niektóre regiony zawierają swe własne, unikatowe wzory.

Niewielkie serwetki i plecionki wykonane z myślą o miłośnikach kawy , jak również do podawania deserów najczęściej są niewielkie, ozdobne oraz wykonane z białej bądź kolorowej koronki albo szykownego drukowanego papieru. Papierowe serwetki warto czasem, aby zdobyć lepszy efekt dekoracyjny, ułożyć w kunsztowny sposób – można je poznawać na przykład zgłębiając techniki origami.

Organizując spotkanie nie należy zapomnieć o czarujących naczyniach, najpewniej w podobnym designie lub chociażby tonacji kolorystycznej. Warto pamiętać, że wysokiej jakości nakrycie stołu teraz nieraz można nabyć w niezwykle znakomitych cenach – słynne sklepy oferujące dekoracje , a także inne wyposażenie do domu mają niebywale obszerny wybór takich przedmiotów.

Piękne serwety, obrusy oraz wykwintne szklanki potrafią spełniać funkcję stylowej ozdoby w licznych pokojach – szczególnie klasycznych, uniwersalnych lub w stylistyce retro.

Leave a Reply

*