Jakiego typu zadaniami zajmuje się stolarz budowlany? Jak jesteśmy w stanie nim zostać, jakiego typu warunki spełnić?

Stolarz budowlany definiowany też jako cieśla trudni się obróbką drewna, jednakże ma trochę odmienne zadania niż stolarz tradycyjny. Jego najistotniejsze zadania to prace mające związek z formowaniem konstrukcji z drewna, jakie są konieczne na placu budowy.

baner06.2014]
Te konstrukcje to na przykład pomosty robocze, konstrukcje rozporowe jak i konstrukcje więźby dachowej, drzwi oraz okien.

Spodobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna zatrudnianie cudzoziemców też na pewno wpadnie Ci w oko!

Lecz to oczywiście nie wyczerpuje tematu, więc o jakich zagadnieniach dodatkowo najlepiej wiedzieć?

Cieśla odpowiedzialny jest za naprawę wymienionych konstrukcji, a także urządzeń, ale też konserwację drewna różnorakimi środkami chemicznymi, które ochraniają przed insektami czy ogniem. Stolarz budowlany bez kłopotu znajduje pracę na placu budowy, gdzie powinien być gotowy na pracę w zmiennych warunkach atmosferycznych, jak i na zapleczu budowy, w takich miejscach jak przykładowo warsztat rzemieślniczy.
Ponadto, czasami trzeba pracować w głębokich wykopach lub całkiem inaczej – na sporych wysokościach. Zawód cieśli jesteśmy w stanie podzielić na parę specjalizacji. Wymienić można na pewno cieślę konstrukcyjnego, szalunkowego (przygotowującego szalunki) czy cieśla okrętowego, który jak nazwa wskazuje, naprawia statki.
Ażeby zostać takim stolarzem należy skończyć szkołę zawodową profil – poznaj więcej – budowlany, jesteśmy w stanie też ukończyć specjalny kurs, jaki przygotowuje do tego zawodu.

Najistotniejsze w takim zawodzie jest umiejętność czytania rysunków technicznych, ale też sprawność fizyczna. Warto o tym pamiętać, kiedy podejmujemy decyzję o wyborze takiej ścieżki edukacyjnej.

Leave a Reply

*