Jakiego rodzaju techniki i możliwości da się wykorzystać przy stawianiu swojego domu.

Każdy, kto budował już swój wytęskniony doskonale wie, ile istotnych decyzji trzeba było podjąć po drodze. A ci, którzy budowanie zaczęli albo mają to dopiero w planach dopiero się o tym przekonają, chyba że wcześniej mieli okazję spotkać się z kimś, kto przez taką budowę już miał okazję przejść. W pierwszej kolejności należy zdecydować, w której technologii dom chce się zbudować.

I nie chodzi tu jedynie o wybranie materiału na konstrukcję ścian czy też pokrycia dachowego. Spora część ludzi myśląc o wyborze technologii ogranicza się tylko do tych dwóch rzeczy. Blacha czy dachówki, cegła czy pustak – to najczęstsze skojarzenia osób, jakie nigdy nie miały okazji budować swojego domu. A w praktyce każdy element, czy to jest komin, wentylacja >> przewietrzanie czy też strop można zrobić na kilka różnych sposobów. Część z nich będzie tańsza, ale trzeba więcej pracy na ich wykonanie, inne kosztują więcej, ale można zaoszczędzić sporo cennego czasu. Ideałem będzie, jeśli jakaś nowa technologia nie tylko będzie efektywniejsza od tradycyjnych, ale także będzie mniej kosztować.

pustaki ceramiczne marki Wienerberger

Źródło: Wienerberger.pl

Doskonale to widać przykładowo przy stropach. Całkiem niedawno jeszcze robiono je ze zbrojenia ze stali , zalanego dziesięcioma centymetrami betonu. Należało na to przeznaczyć sporo czasu, sporą ilość materiałów, a cały strop wychodził dość ciężki. Dziś ich miejsce zajęły stropy gęstożebrowe , których wykonanie polega na rozłożeniu równoległych belek, ułożenie w wolne przestrzenie ceglanych wypełnień lub specjalnych profili, a na zakończenie zalanie wszystkiego betonem.

Strop taki można położyć znacznie sprawniej, a jego koszty są mniejsze niż stropów z żelbetonu. Sporo zmieniło się także jeśli chodzi o układy kominowe i wentylacyjne. Wcześniej każdy z kominów był starannie montowany przez murarza z niewielkich cegieł, dziś po prostu kupuje się pustaki kominowe, których montaż będzie dużo sprawniejszy. W sprzedaży dostępne są także inne gotowe elementy konstrukcyjne, które można zwyczajnie kupić i zainstalować, przykładowo takie jak ściany oporowe służące do zabezpieczenia podjazdów i nadbrzeży.

Czy myślisz, że w sieci jest za mało godnych polecania materiałów? Jeśli chcesz odszukać rzeczywiście przydatny portal, to zalecam ten portal (http://kamieniarstwo.pl/kontakt/).

Więcej produktów ze stali:

Leave a Reply

*