Jakiego rodzaju ogrodzenie budowlane dobrać? Jaki mamy wybór? O jakich kwestiach niezbędnie musimy pamiętać?

Zawsze najlepiej zagrodzić plac budowy, bo wszelkie materiały budowlane, sprzęt a także narzędzia mogą być ukradzione przez złodziei. Ponadto, wejście na niezabezpieczony teren dla osób postronnych może zakończyć się utratą zdrowia, a nawet życia.

Pamiętajmy więc zawsze o tym, bo dzięki temu nie będziemy doświadczać niepotrzebnych problemów. Jakie ogrodzenie (zobacz ogrodzenia żagan) dobrać?
Najbardziej ekonomiczne, lecz również najbardziej popularne ogrodzenie budowlane zobacz stronę to siatka pleciona. Dzięki niej bez trudności oznaczymy teren budowy, ponieważ łatwo ją zamontować również na drewnianych słupach. Tego rodzaju rozwiązanie będzie najlepsze wszędzie w tych miejscach, gdzie nie jest wymagane zwłaszcza zabezpieczenie przed kradzieżą, przykładowo jak budujemy się w bezpośrednim sąsiedztwie innych domów. Można więc dzięki temu liczyć na jakby “sąsiedzki monitoring”. Wybierając siatkę do zabezpieczenia takiego placu należy kierować się jej jakością, bo ta wątpliwej jakości może naprawdę szybko skorodować, a to będzie narażać na niebezpieczeństwo postronne osoby.
sklejka

Autor: Bystander
Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Birch_plywood.jpg
Może przykładowo poranić dzieci, które bawią się blisko budowy. Może być przerwana, a zachęcać to będzie do wejścia na taki teren. jakość zapewniają niektóre firmy jak Heras. Co jednakże jak przechowujemy materiały budowlane w miejscu, gdzie nie istnieje kontrola i każdy może sobie wejść na teren budowy? Siatka (patrz tutaj: siatka elewacyjna) nie wystarczy, ale na szczęście istnieje system panelowy, jaki idealnie zabezpieczy tego typu miejsce. Teren budowlany, jaki jest tak zabezpieczony od razu wygląda jako niedostępny, zniechęca więc złodziei do podejmowania prób wejścia na chroniony teren.
budynek

Autor: Klara Kopf
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakowoż koszty tego rodzaju rozwiązania są faktycznie wyższe, niż koszty mające związek z zabezpieczeniem terenu tymczasową siatką, więc możemy rozważyć wypożyczenie tymczasowego systemu ogrodzeniowego, np. od wspomnianej we wcześniejszym fragmencie firmy Heras.

Z drugiej strony, niektóre systemy tymczasowe są najbardziej odpowiednie do wygodnego przechowywania, zaś ich trwałość dzięki najwyższej jakości to gwarancja, że tego rodzaju ogrodzenie budowlane da radę przez długie lata. Jesteśmy w stanie więc bez problemu je przechowywać i stosować wielokrotnie.

Leave a Reply

*