Które zabawki są właściwe dla Twojego malucha na danym etapie jego rozwoju?

Prawdopodobnie nie istnieje rodzic, który nie miałby pojęcia na temat zabawek. Są nadzwyczajnie kolorowe, absorbujące malucha i skonstruowane tak, aby ułatwiały i pobudzały rozwój dziecka, kształciły jego sprawność w małych rączkach i aby naturalnie przynosiły mu wielką uciechę.

fisher price

Autor: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Źródło: http://www.flickr.com

Zabawki ,które jednocześnie uczą i bawią, pomagają naszym dzieciom w poznawaniu otaczającej ich przestrzeni dźwięków, kolorów, w rozwijaniu zdolności manualnych, twórczego myślenia i pomysłowości. Ukochanym przez maluchy produktem tej marki jest Garnuszek na Klocuszek, który to potrafi zaabsorbować zabawą malucha przez bardzo długi czas. Gdyż to przecież poprzez zabawę nasz milusiński opanuje naukę liczb a także odróżniania kształtów i kolorów. Zadaniem dziecka jest włożenie do odpowiednich otworów klocki, a kolorowy brzuchaty Jegomość w nagrodę śmieje się, rozprawia o tym jakie kształty posiadają i jakie są się na nich cyfry. Gra wesołe melodie komunikując się przy tym z dzieckiem w języku polskim.

Ale (polecany link) to nietylko i wyłącznie zabawki. To także wyprawka dla naszego maluszka, np. butelki, chodziki, łóżeczka i elektroniczne nianie. Zaoferujmy więc naszym dzieciom budzącą zainteresowanie zabawkę.

Jeżeli szukasz podobnych wiadomości, co te omówione w naszym wpisie, to w artykule znajdującym się tu z pewnością je odnajdziesz.

Kiedy jesteśmy świadkami widoku, jak swoimi malutkimi rączkami usiłuje dobrać kwadrat do okrągłego otworu, nie przerywajmy, aby wskazać odpowiedni sposób. Dzięki owym zabawkom możemy dostrzec, jak dziecko uczy się radzenia z problemami i zdobywa umiejętności, z których będzie korzystać do końca życia. Wszyscy bowiem, zdajemy sobie sprawę z tego, że zabawa jest istotnym elementem rozwoju dziecka. Wśród polskich producentów także możemy wyszukać ciekawe modele, które zauroczą nasze dziecko, np. kolorowe gry dla dzieci.

To firma, która od wielu lat plasuje się w czołówce europejskich producentów zabawek plastikowych dla najmłodszych dzieci i jest jedną z najlepiej kojarzonych marek w branży dziecięcej. Duża część zabawek ma niezliczoną ilość ruchomych elementów, dzięki czemu zabawa nigdy nigdy dziecka nie znuży, posiadają wiele możliwości np. duże auta spełniają funkcję jeździka. Posiadają piękne, żywe kolory i ciekawe wzornictwo, sprawdzają się zarówno do zabawy w domu, jak i na powietrzu.

Jeżeli masz chęć odkryć więcej informacji na ten temat – odsyłam do linka (https://scootive.pl/hulajnoga-czesci/144-raczki), gdyż w tamtym miejscu są cenne fakty opisujące przedstawiany wątek.

to proste, ale kreatywne zabawki w podstawowych kształtach i kolorach, aby nasze dzieci mogły od samego początku lepiej poznawać świat.

Leave a Reply

*