Jakie wybrać ogrodzenie, by faktycznie okazało się wysokiej jakości? Jaki mamy wybór?

Producenci ogrodzeń oferują sporo rozwiązań, jakie odpowiadają zapotrzebowaniom klientów. Pośród tego typu ogrodzeń można wymienić dwie podstawowe grupy, to znaczy ogrodzenia panelowe oraz z siatki. Różnią się one nie tylko techniką wykonania, lecz także ceną, wyglądem i rodzajem montażu.

Najpierw można omówić producent ogrodzenia panelowe. Będzie to wersja odpowiednia dla osób, jakie cenią sobie estetykę.

ogrodzenia

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki różnych wariantów modeli możemy wybrać na przykład przęsła klasyczne, dekoracyjne czy zupełnie oryginalne, których wygląd możemy zmodyfikować wedle naszego uznania. Z pewnością ważna jest łatwość oraz szybkość montażu systemów panelowych. Tego typu systemy ogrodzeń panelowych są bardzo istotne, tym bardziej jak może sobie z nimi poradzić każdy majsterkowicz. Wystarczy tak naprawdę wytyczyć przebieg ogrodzenia, zaznaczyć punkty lokalizacji słupów w ziemi, a potem działać według instrukcji, jakie znajdziemy dajmy na to w internecie. Całkiem sensownym wyborem będzie także siatka. Cena gdy przeliczyć ją na metr bieżący ogrodzenia to największa przewaga ogrodzeń z siatki nad takimi z panelami. Dlatego też możemy wykorzystać ją przykładowo po bokach czy z tyłu działki, nawet jeśli od frontu zdecydowaliśmy się na panele ogrodzeniowe. Ogrodzenie systemowe w takiej sytuacji sprawdzają się znakomicie. Siatki ogrodzeniowe mogą być plecione lub zgrzewane. Pierwsze z nich są klasyczne, posiadają często oczko w kształcie rombu, odznaczają się znaczną elastycznością. Najpowszechniejsze są cynkowane lub powlekane zielonymPVC. Siatki zgrzewane natomiast wyglądem przypominają panele ogrodzeniowe.

ogrodzenie

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com

Mają oczka kwadratowe lub prostokątne. Są sztywniejsze od siatek plecionych, najmodniejsze są powlekane PVC o barwie antracytu metalizowanego. Pierwszy, jak również drugi rodzaj ogrodzenia dostępny jest w całej masie wzorów, dlatego też z pewnością odnajdziemy taką, która nie tylko będzie zabezpieczać naszą działkę, lecz również podkreśli jej wygląd. Dobrze jednak wiedzieć, iż montaż ogrodzenia siatkowego jest trochę trudniejszy oraz zajmuje większą ilość czasu niż w przypadku paneli, tak więc wymaga odpowiedniego naprężenia oraz przypasowania do ułożenia terenu.

Leave a Reply

*