Jakie są rodzaje folii do zastosowań reklamowych oraz które z nich dobrze jest używać w swojej pracy?

Mamy całkiem sporo folii na rynku, dostępne na rynku do zastosowań reklamowych można rozróżnić na materiały polimeryczne, monomeryczne i wylewne. Różnią się między sobą cechami strukturalnymi, a w związku tym przeznaczeniem. Każdy tego typu rodzaj wykorzystuje się w zakresie innych form reklamy zewnętrznej.

Folie mogą być używane przy produkcji każdego w zasadzie typu reklamy out of home. Są bardzo dobre jako media do wykonania reklam dużego formatu, aplikacji podświetleniowych, liter przestrzennych albo też grafik reklamowych.

Czy chcesz zgłębić opisywane zagadnienie? Jeżeli tak, to sprawdź rekomendowany link (https://pieczatki.pl/katalog-produktow/pieczatki-imienne-podpisowe/), a zapewne odnajdziesz takie dane, które okażą się niezwykle pomocne.

Pomimo ogromnej ilości zastosowań większość istniejących folii jest uniwersalna, co znaczy, że można je użyć tak w aplikacjach wewnętrznych, ale także zewnętrznych. Folie do dużych wymiarów druku cyfrowego są często samoprzylepne oraz bezklejowe (Sklep.Lambda), które są przystosowane do pracy z wieloma typami atramentów. Folie jednak często różnią się sposobem produkcji, użyciem i przeznaczeniem do konkretnej technologii druku. Na rynku dość często spotykana jest folia samoprzylepna, najczęściej pod postaciami folii monomerycznych, polimerycznych jak również wylewanych.

folia

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com

Folie monomerowe mają zastosowanie w krótszych oraz średniookresowych aplikacjach do wewnętrznych, jak również zewnętrznych, jakie naklejane są na płaskich powierzchniach.

Zaciekawiony tematem? Czytaj o tym znacznie więcej. Dlatego użyj adresu (https://pomocdzieciom.eu/jak-wesprzec/1-podatku/), który przekieruje Cię na serwis. Zapraszamy!

Zaś folie polimerowe używa się do średnio oraz długookresowych aplikacji, również wewnętrznych czy zewnętrznych. Co istotne, dzięki dużej ilości plastyfikatorów jesteśmy w stanie je bez problemu stosować jako nośnik grafiki przy aplikacjach samochodowych. Folie wylewne to bardzo plastyczne materiały, najczęściej odpowiednie są dla bardziej wymagających długookresowych aplikacji. Z reguły wykorzystuje się je do grafiki samochodowej z przetłoczeniami.

Odznaczają się też największą siłą klejenia. Możemy ją naciągnąć, przez co łatwo umieścimy na powierzchniach trudno dostępnych, to znaczy w zgięciach czy przetłoczeniach. Powszechnie spotykana jest folia perforowana, naklejana jest w oknach różnych samochodów czy autobusów, biur czy różnych lokali gastronomicznych. Można w taki sposób na powierzchnię reklamową użyć dodatkowe miejsce, ponieważ folia perforowana nie będzie przesłaniała całkiem widoku za oknem. Tak na dobrą sprawę nieważne jest, jakiego rodzaju folię wybieramy, ważne żeby była dobrej firmy, godna zarekomendowania jest folia Carbon, którą znajdziesz tu: Sklep Lambda. Firma ta posiada wysokojakościowe i trwałe produkty do różnego rodzaju zastosowań.

Leave a Reply

*