Jakie kupić meble do ogrodu, aby były wytrzymałe i pięknie się prezentowały. Ważny jest materiał, z którego są zrobione

Salon letni, czyli nasz ogród powinien zasługiwać na wspaniałą oprawę. Meble do ogrodu tak więc warto wybierać z prawdziwą starannością, aby czuć się w nim wspaniale. Mało jest chyba rzeczy tak niezwykłych, tak cudownych chwil, jak taki czas który spędzamy w lato w ogrodzie. Aby poczuć się komfortowo trzeba wybrać nowoczesne meble ogrodowe.

meble ogrodowe

Autor: Lila Quander
Źródło: http://www.flickr.com
Taras czy ogrodowa altana powinny wyglądać pięknie jak salon domowy. Jednak takie meble muszą być inne, przede wszystkim powinny być odporne na warunki atmosferyczne. Dlatego więc spotykane materiały naturalne, jak drewno, rattan czy wiklina są zastępowana imitacją. Najczęściej są wykonane z tworzywa sztucznego, jak poliwęglan komorowy – kliknij:-> nasz serwis www -, gdyż są bardzo solidne, nie potrzebują również zbytniej pielęgnacji. Wyglądają coraz bardziej naturalnie, co jest wielkim plusem, gdyż jeszcze parę lat wcześniej nie było to takie oczywiste, ponieważ nowoczesne meble ogrodowe wyglądają zupełnie inaczej, zobacz zatem jak (zobacz zatem jak).

sofa ogrodowa

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Być może jednak nie wyobrażamy sobie odpoczynku w ogrodzie na meblach innego rodzaju niż drewniane. Jeśli tak, to powinniśmy wybrać meble z egzotycznego teaku. Tego rodzaju drewno nie jest jakoś bardzo twarde, lecz zawiera dość duże ilości naturalnych olejków oraz kwasu krzemowego. Dzięki temu są w wysokim stopniu odporne na wodę. Idealnie wytrzymuje trudne warunki i bardzo dobrze się prezentuje. Dostępny jest w bogatej palecie odcieni zaczynając od białej po ciemną. Inny materiał, rattan jest przywożony raczej z Indonezji. Meble z tego rodzaju naturalnych pędów często są barwione i zabezpieczone lakierem. Zapewnia to ciekawe wizualne efekty. Świetnie wkomponowują się w zieleń i kolory kwiatów, są przy tym lekkie oraz elastyczne. Meble wiklinowe natomiast wymagają regularnej konserwacji, bo jest ona dość krucha i niedobrze radzi sobie z wilgocią.

Musi być należycie zabezpieczona, nie powinna znajdować się także w pobliżu źródeł ciepła, bo bardzo szybko wysycha i może się złamać. Nie dziwmy się więc, iż wiele osób preferuje imitacje ratanu, są to meble z syntetycznych włókien. Najbardziej znany jest technorattan. Jest niezwykle wytrzymały i odporny na trudne warunki pogodowe, nie są potrzebne specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne, należy go tylko umyć. Wyglądem natomiast przypomina swój naturalny odpowiednik.

Leave a Reply

*