Jakie będą podstawowe zadania adwokatów, w jakich przypadkach ich pomoc będzie przydatna przy prowadzeniu firmy

Odpowiednie prawne wsparcie potrzebne jest w wielu sytuacjach. Dużej części z nas adwokaci będą się kojarzyli z salami sądowymi i oskarżonymi o ciężkie wykroczenia przestępcami. Ale w praktyce to tylko nieduża część tego, czym adwokaci faktycznie się zajmują, bo zakres ich codziennych obowiązków obejmuje znacznie więcej.

spotkanie w firmie

Autor: Locus Research
Źródło: http://www.flickr.com
Największą sławę i rozgłos oczywiście zdobywają właśnie poprzez spektakularne obrony oskarżonych, podczas jakich prowadzą pojedynki na argumenty i wykorzystują wszystkie możliwe sztuczki, żeby ich klient został uniewinniony albo otrzymał mniejszy wyrok. Przy najgłośniejszych procesach tego typu obrony dają im bardzo dużo rozgłosu w środowisku, a jednocześnie kuszą nowych klientów do korzystania z ich usług. Lecz występ ona sali sądowej jest poprzedzony ciężką pracą w domu czy biurze, wertowanie wyroków, kodeksów i innych dokumentów, a także długie rozmowy ze współpracownikami.

A także systematycznym uczeniem się i zdobywaniem nowych kwalifikacji, bo ilość możliwej do zdobycia wiedzy jest tak duża, że można ją zdobywać bez końca. Pozostałymi obszarami, w których działają adwokaci, choć już nie tak głośnymi jak obrony oskarżonych, są porady prawne (link), reprezentowanie stron przed różnymi instytucjami, a także pełną prawną obsługę osób prywatnych i firm. Adwokaci angażują się do tworzenia różnego rodzaju statusów i umów, szczególnie ich pomoc przydaje się przy uzgadnianiu warunków działania biznesowego z klientami. Nawiązanie współpracy między firmami będzie się często wiązać z ustaleniem wielu szczegółów, które oprócz tego, że zadowalają każdą ze stron, to poza tym muszą być zgodne z obowiązującymi regulacjami.

spotkanie firmowe

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie spore znaczenie będzie to miało wtedy, gdy rozmowy prowadzą firmy z kilku krajów. W takiej sytuacji konieczne będzie wzięcie pod uwagę przepisów prawa z każdego kraju, więc jeżeli będzie się negocjować z firmą z niemiec, to z pewnością będzie także podczas redagowania zapisów potrzebny adwokat niemiecki stąd. We współpracy z adwokatem zajmującym się polskim prawem powinni oni ustalić wszystkie szczegóły zgodnie z przepisami z obu krajów.

Leave a Reply

*