Jaki powinien być certyfikowany plac do zabaw dla dzieci? W jaki sposób powinien zostać przygotowany, aby był bezpieczny?

Każde dziecko uwielbia place zabaw, może przebywać tam praktycznie cały dzień. Przy tym nie zdaje sobie sprawy, że i w tym miejscu czyhają zagrożenia. Rodzice ciągle muszą kontrolować, czy plac zabaw, na którym przebywa pociecha jest rzeczywiście w pełni bezpieczny.
Tego typu certyfikowane place zabaw to pewność, że nic się naszemu dziecku nie stanie.

Jaki to jednak plac zabaw jest bezpieczny, na co trzeba zwrócić uwagę? Przede wszystkim, musi znaleźć się w takim miejscu tablica z regulaminem placu zabaw. Musi wisieć tam, gdzie będzie widoczna przeczytaj uważnie tutaj. To nie jest jedynie zbiór reguł, chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych. Ponadto, na takiej tabliczce powinny być informacje o zarządcy terenu, z którym warto się skontaktować, jeśli mamy jakieś zastrzeżenia.
Na tego typu placu zabaw musi być ogrodzenie, a to bardzo istotne, jeśli w pobliżu znajdują się niebezpieczne miejsca, stawy, ruchliwe ulice. Płot to ważna wskazówka dla malucha, w jakim rejonie się może bawić. Konieczna jest także dobra nawierzchnia, a w tym temacie szczególnie ma znaczenie wysokość swobodnego upadania.
łóżeczko

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczy to, że jeśli z czegoś dziecko może upaść z wysoKości więcej niż jednego metra, to musi być zastosowana nawierzchnia, jaka zamortyzuje upadek, co oznacza piasek albo syntetyczna guma warto sprawdzić na stronie. Takie miejsce do zabaw to przede wszystkim urządzenia, które się tam znajdują. Muszą być trwałe, solidnie wykonane, jak huśtawka ważka.

Różnego rodzaju nieprawidłowości, jak ostre krawędzie albo wystające gwoździe, są sporym zagrożeniem dla dzieciaków, jakie się w takim miejscu bawią. Tego typu urządzenia powinny znajdować się w dobrym stanie, mocno zamocowane do nawierzchni.

Leave a Reply

*