Jak zasłonić szyby?

Dzisiaj na rynku dostępnych jest dużą ilość produktów, które mogą wyprzeć klasyczne zasłony okienne. Jeszcze niedawno najbardziej popularnym zakupem były żaluzje. Dzisiaj wydają się one odrobinę staromodne. Dużo większe grono osób kupuje rolety. Czy to dobry wybór jeśli chodzi o zasłonięcie okna?

Zasłony okienne

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com
Absolutnie odpowiedź jest twierdząca. Głównie z tego powodu, iż rolety da się w dużej mierze dostosować do danego projektu. Jest to zauważalne już w momencie, gdy wybieramy kolor. Żaluzje w większości wypadków miały jeden, metaliczny odcień. Natomiast w rolecie umieszczona jest tkanina i może ona mieć właściwie dowolną kolorystykę. Nie ma nawet powodu, by skończyć na jednej barwie. Dobrym pomysłem jest również to, aby wybrać kolorowe desenie albo mozaiki roślinne.

Bambusowe rolety okienne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Tkanina w tego typu osłonie przybiera również różną grubość. Najcieńsze są tkaniny siateczkowe, które są nadają się, by pełnić rolę firany. Wykonane są z rzadko tkanego materiału, przez który przebija dzienne światło. Po drugiej stronie są materiały przyciemniające, czyli grube tkaniny. Posiadają one często nałożoną powłokę aluminiową, która nie przepuszcza światła dziennego.

Dane, które posiada proponowana witryna, są w gruncie rzeczy potrzebne, jeśli interesuje Cię opisywany temat – kliknij więc tutaj!

To idealne osłony do mocno oświetlonych wnętrz. Gdy je zasłonisz, w pomieszczeniu zrobi się ciemno jak w środku nocy.

Nie wszystko co nosi nazwę rolety, prezentuje się tak samo. Poza standardowymi osłonami tego rodzaju, dostępne są też rolety rzymskie lub rolety (rolety wrocław) japońskie. Rolety rzymskie są bardzo eleganckie i prezentują bardzo ładne fałdy gdy roleta jest złożona. Te drugie dodają dalekowschodniego charakteru aranżacji. Wiele innych możliwości można sprawdzić na

Leave a Reply

*