Jaka jest wysokość opłaty na ubezpieczenie emerytalne członka personelu?

Po przepracowanych wielu latach, każdy chce iść na upragnioną emeryturę. Mógłby w tym czasie zacząć wyjeżdżać, czy poświęcać czas któremuś swojemu zamiłowaniu. Może to być przykładowo wędkarstwo czy rozgrywki na korcie.

Drukarnie cyfrowe

Źródło: cats-solutions.co.uk
W czasie pracy wcale nie miał na to czasu, a na wymarzonej emeryturze w końcu będzie go posiadał wystarczająco wiele.
składkiemerytalne

Autor: Doug Belshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Co miesiąc wszyscy obowiązkowo oszczędzamy na emeryturę. Czy chcemy, czy nie, z naszej wypłaty brutto potrąca się na ten cel 19,52%. Okazuje się to jedna piąta każdej pensji. Uzyskując średnią krajową odkłada się na emeryturę około 730zł na miesiąc. Te pieniądze nie będą należeć jednak do nas. Nie mamy do nich dostępu. Praktycznie w całości zasilają budżet kraju oraz finansują aktualne emerytury. Składkiemerytalne to tylko jedna część pakietu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, jakie płacimy co miesiąc. Całość zobowiązań wynosi ok. 33-36% należącej do nas wypłaty. Składka emerytalna jest dzielona na 3 nierówne elementy. Największa z nich stanowczo trafia na należące do nas konto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wiele mniejsza zasila nasz rachunek w Otwartym Funduszu Emerytalnym, a pozostałość trafia do tzw. budżetu Rezerwy Demograficznej.
Na nasze konto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych dociera 16-22% naszych dochodów brutto. Są one ewidencjonowane na indywidualnych kontach. Jest to nic odmiennego niż zwykły zapis księgowy. Nasze obecne składkiemerytalne nie są oszczędzane czy też inwestowane, ale na bieżąco wydawane na sfinansowanie świadczeń pobieranych przez teraźniejszych emerytów.

Nie ociągaj się! Jeśli interesuje Cię ciekawa treść (http://odkrywamyzakryte.com/), to obowiązkowo musisz wejść w poniższy link. Pod nim znajdziesz sporo uzupełniających szczegółów z nią połączonych.

Na nasze osobiste konto w obranym OFE dociera 23% naszej pensji brutto. Do swych pieniędzy z OFE również nie mamy dostępu aż do uzyskania wieku emerytalnego.

Różnica jednak polega na tym, że są one faktycznie lokowane w różnego rodzaju inwestycje na rynku finansowym. Nie finansują wprost aktualnych emerytur. Faktycznie docierają do obiegu oraz powiększają należące do nas składki.

Leave a Reply

*