W jaki sposób zrobić wielką karierę w świecie muzyki? Parę porządnych rad

Trzeba zwrócić uwagę, że chociaż robienie kariery w świecie muzycznym nigdy nie jest proste, to z całą pewnością utalentowany człowiek może odnieść sukces. Oczywiście szczególnie realia w Polsce są ciężkie, a więc nierzadko sytuacja jest taka, iż niby artyści robią karierę, lecz po niedługim czasie narzekają na całkowity brak zainteresowania swoją osobą.

Cóż, czyli najbardziej istotne jest to, aby posiadać do muzyki zdrowy dystans. Trudno później odnaleźć się w szarej rzeczywistości. Dobra, ale co w takim razie zrobić, aby być znanym muzykiem? Kimś jak chociażby Piotr Rogucki , który przecież od dłuższego okresu czasu jest na topie.

gitara - zdjęcie

Autor: Oleh Slobodeniuk
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, na pewno należy umieć śpiewać. Naturalnie w wielu przypadkach gwiazdy całkowicie nie potrafią śpiewać, ale (rozwinięcie tematu- BHP Joanna Gamrat)nigdy nie można wyłącznie posiłkować się techniką. Potem będzie tak, iż na koncercie się ośmieszymy. Trzeba zatem mieć talent. Trzeba również codziennie rozwijać talenty wokalne. Pewnie gdyby skądinąd kapitalny muzyk najmłodszego pokolenia, a mianowicie Dawid Podsiadło, nie ćwiczył własnego głosu, nie byłby tak bardzo dobrym artystą. Chociaż naturalnie ludzie mają różne gusta.

W zasadzie to sytuacja jest taka, iż ze światem muzyki jest jak z choćby prawnikami – a więc jest więcej chętnych, niż miejsc. To znaczy, że bez posiadania znajomości jest trudniej. Jednak nigdy nie należy myśleć, iż tylko znajomości są ważne. Przecież tego typu rozumowanie sprawia, że już na starcie niejako poddajemy się. Tak nigdy nie możemy!

Należy w szczególności wykorzystać nowe media. Zatem znakomitym rozwiązaniem jest to by umieścić swoją muzykę w serwisie Youtube. Jeśli muzyka jest w porządku, pewnie zdobędzie niezłą popularność. Dzisiaj definitywnie każdy artysta ma okazję trafić ze swoją twórczością do znacznej grupy osób. Niegdyś bez oficjalnego kontraktu z firmą fonograficzną było ciężko działać. Naturalnie w dzisiejszych czasach nadal znane wytwórnie muzyczne są na wagę złota, lecz ci bardziej niezależni artyści nie powinni myśleć, iż są całkowicie skazani na ich łaskę bądź niełaskę. Zatem bez cienia wątpliwości można zrobić wielką karierę w muzyce!

Leave a Reply

*