Jak założyć własny sklep internetowy

Sklep on-line to najbardziej popularna postać handlu w sieci, świetny sposób dotarcia do nowych nabywców. Aby otworzyć własny sklep starczy zrealizować parę etapów.

fotka - sklep

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com
Najprostszym a także najszybszym sposobem na uruchomienie własnego sklepu online jest skorzystanie z usług firm, które użyczają narzędzia.
Elementy konieczne do prowadzenia sklepu on-line to: program do prowadzenia sklepu, hosting dla sklepu on-line, zarejestrowana domena a także platforma zakupowa za pomocą której nabywcy będą mogli nabywać nasze artykuły. Więcej info: produkt polecany – przetargowa platforma.Najważniejszy jest należyty pomysł. Zastanów się, co chcesz sprzedawać. Przeanalizuj jak w konkretnej branży przedstawia się sytuacja na rynku e-commerce, wykonaj analizę SWOT – określ własne mocne jak też słabsze strony, szanse jak też zagrożenia wynikające z działalności konkurencji. Przemyśl kim będą klienci założonego przez Ciebie sklepu on-line i w jaki sposób dotrzeć w ich potrzeby. Postaraj się być lepszy – zaoferuj coś, czego nie ma konkurencja – inna paleta artykułów, atrakcyjniejszy sposób sprzedaży.
sklep - kadr

Autor: Greg Sykora
Źródło: http://www.flickr.com
Otwórz działalność gospodarczą. Jeżeli posiadasz już prywatny biznes, wystarczy, iż dokonasz zmiany w swym PKD, dodasz zapis o handlu w sieci. Kiedy dopiero otwierasz własną firmę, powinieneś zarejestrować firmę – dokonać wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym czy też do Ewidencji Działalności Gospodarczej, otrzymać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym oraz ZUS-ie. Kwestią najistotniejszą jest dobór stosownego oprogramowania. Wybór tenże może zaważyć na sukcesie czy porażce Twojego sklepu. Dowiedz się co dana firma tak naprawdę proponuje w standardzie oprogramowania, czy nie ma skrytych kosztów, jak wygląda pomoc techniczna, opcje rozwoju programu. Nim dokonasz kupna nie bój się spytać, rozwiej wszystkie swe wątpliwości, a przede wszystkim sprawdź DEMO. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór gotowego oprogramowania sklepu on-line. W zakupionym zestawie dostajesz sklep internetowy, skończoną szatę graficzną, domenę jak też pełne wsparcie techniczne, a czasem również interesujące rozszerzenia jak np. http://www.logintrade.pl/aukcje-elektroniczne.

Twój sklep online będzie miał domenę internetową, czyli adres, który klienci będą wpisywali w wyszukiwarkę, by odszukać sklep. Nazwa domeny musi być łatwa do zapamiętania, zapadająca w pamięć, nie za długa, prosta do zanotowania oraz związana z profilem Twej aktywności.

Leave a Reply

*