Jak zakupić bez żadnego kłopotu auto?

Gdybym był miłośnikiem wszelkiej maści teorii spiskowych, to w sumie powiedziałbym, że ogromne koncerny motoryzacyjne inwestują bardzo duże pieniądze w to, aby ludzie bali się kupna używanych samochodów. W końcu dużo się słyszy o nieuczciwych handlarzach. Naturalnie to żart, bo fakty są takie, że zasadniczo nie jest zbyt łatwo kupić auto. Choć pewnie się wydaje, iż najbardziej istotne są fundusze, to nawet jeżeli nie będziemy uskarżali się na ich niedostatek, pewnie i tak napotkamy na niemałe kłopoty z tym, aby wreszcie kupić porządne auto.

ksiazki-prawo
Jednakże tak czy siak nie możemy za bardzo panikować – i tak zapewne coś sobie mimo wszystko zakupimy. Nie bój się! Na początku chciałbym napisać o umowie. Czyli umowa kupna sprzedaży auta powinna być odpowiednio sporządzona – należy rzetelnie zaznajomić się z nią, bo podpis wiele znaczy. Gdy złożymy podpis, już nie będzie odwrotu. Pamiętaj o tym, zwróć uwagę, że umowa jest święta. Należy mieć na uwadze, iż w niemalże każdej umowie dot. kupna i sprzedaży auta jest dołączona adnotacja odnośnie stanu technicznego wozu…

Czyli podpisując umowę, tak jakby potwierdzamy, że stan auta jest nam całkowicie jasny. To powoduje, iż nawet jeśli potem będziemy mieli jakiekolwiek obiekcje, to i tak nie możemy myśleć, że coś mimo wszystko wskóramy. A więc umowa dużo znaczy. Kilka dni temu mój szwagier zakupił mało sprawne autko – chciał potem wycofać się, ale adwokat powiedział mu, że tak czy siak nic z tego nie wyjdzie. Można śmiało powiedzieć, iż umowa to umowa. Ciężko myśleć, że mogłoby być inaczej. Na świecie zapanowałby chaos, gdyby umowa była najzwyklejszym świstkiem papieru, który możemy prosto podważyć.

auto

Autor: Tom
Źródło: http://www.flickr.com

W Sieci znalazłem umowy dot. praktycznie każdego rodzaju – a więc można zaryzykować twierdzenie, że odnalezienie odpowiedniej umowy, która w 100% jest zgodna z europejskim prawem, ogólnie nie stanowi większego kłopotu.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to przejdź do nowego tekstu i czytaj dalej dywanik do bagażnika o tym, co najbardziej Cię ciekawi.

Trudno myśleć, iż takowe witryny chciałyby wprowadzać nas w błąd. Zatem: pragniesz dużo lepiej radzić sobie z kupnem auta? Powinieneś zwracać sporą uwagę na wszystkie kwestie dotyczące umowy. W wielu przypadkach podpisana jest umowa kupna sprzedaży, a później chcemy jednak cofnąć ową decyzję. A przecież tak nie można.

Leave a Reply

*