Jak zadbać o prawidłowy rozwój własnego dziecka?

Obecnie ogólnie bardzo dbamy o swoje dzieci.Naturalnie nie twierdzę, że kiedyś mamy były w jakiś sposób wyrodne, lecz prawda jest taka, że rzadko podążaliśmy za interesującymi nowinkami, dzięki to którym dzieci mają możliwość być bardziej inteligentne. Ostatnio zaznajomiłem się z badaniami, wedle to których młodzi Polacy są bardziej inteligentni, niż ich rodzice i dziadkowie. Zwykło się mówić, że obecna młodzież jest głupia, a tu proszę – nie jest tak źle. Jak zatem dzisiejszy rodzic może dbać o rozwój swojej pociechy?

dziecko

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest powiedzmy leżaczek. Dzieci uwielbiają dobrze się bawić, a więc będą miały okazję się bawić, ale również znacznie zmienić swój umysł. To prawda! Jednakże oczywiście nic na siłę. Można powiedzieć, iż w wielu przypadkach nasza sytuacja jest taka, że jeżeli pragniemy rozwinąć dziecko, to niejako automatycznie wciskamy w nie najróżniejsze teorie. Na przykład teorię, która rzecze, że granie na pianinie to świetna sprawa – być może tak jest, lecz nie zawsze – strona internetowa tutaj.

Według mnie to jest tak, że zabawki edukacyjne dla 3 latka – powiedzmy, muszą być interesujące, a dopiero później pouczające.

Aby dostać następne informacje na ten temat przenieś się do kolejnej witryny. W niej z pewnością zaciekawi Cię kompleksowa wiadomość (https://habapolska.pl/).

To sprawi, iż dziecko nie będzie mieć awersji do nauki. Wystarczy zapytać psychologów, co sądzą odnośnie takowych metod wychowawczych. Chcę także trochę wspomnieć, że gdy nasze dziecko ma dopiero kilka lat, jest w tym okresie chłonne. A więc – jeżeli zapiszemy je do takiego przedszkola, w którym nauczają angielskiego, to pewnie po niedługim czasie dostrzeżemy, iż będzie świetnie nawijało w owym języku. Wcale nie przesadzam.

I chyba nie muszę jeszcze pisać, że tacy rodzice, którzy boją się tego, iż później będą musiały konwersować z własną pociechą w języku Szekspira, są w ogromnym błędzie? Mój chrześniak dzięki w sumie moim poradom nie ma żadnego kłopotu z angielskim. Zapewne przedszkole nie spowoduje, iż potem będzie znał ten język na tip top, ale jeśli ciągle będzie się starał, zapewne nie będzie tylko dukał w owym języku. W takim razie – gorąco polecam to, abyś dbał o odpowiedni rozwój własnego dziecka. W końcu inteligentne dziecko to wiele radości. Oraz profitów. Nie ukrywajmy tego.

Leave a Reply

*