Jak zadbać o prawidłowy rozwój własnego dziecka?

Obecnie ogólnie bardzo dbamy o swoje dzieci.Naturalnie nie twierdzę, że kiedyś mamy były w jakiś sposób wyrodne, lecz prawda jest taka, że rzadko podążaliśmy za interesującymi nowinkami, dzięki to którym dzieci mają możliwość być bardziej inteligentne. Ostatnio zaznajomiłem się z badaniami, wedle to których młodzi Polacy są bardziej inteligentni, niż ich rodzice i dziadkowie. Zwykło się mówić, że obecna młodzież jest głupia, a tu proszę – nie jest tak źle. Jak zatem dzisiejszy rodzic może dbać o rozwój swojej pociechy?

dziecko

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest powiedzmy leżaczek. Dzieci uwielbiają dobrze się bawić, a więc będą miały okazję się bawić, ale również znacznie zmienić swój umysł. To prawda! Jednakże oczywiście nic na siłę. Można powiedzieć, iż w wielu przypadkach nasza sytuacja jest taka, że jeżeli pragniemy rozwinąć dziecko, to niejako automatycznie wciskamy w nie najróżniejsze teorie. Na przykład teorię, która rzecze, że granie na pianinie to świetna sprawa – być może tak jest, lecz nie zawsze – strona internetowa tutaj.

Według mnie to jest tak, że zabawki edukacyjne dla 3 latka – powiedzmy, muszą być interesujące, a dopiero później pouczające. To sprawi, iż dziecko nie będzie mieć awersji do nauki. Wystarczy zapytać psychologów, co sądzą odnośnie takowych metod wychowawczych. Chcę także trochę wspomnieć, że gdy nasze dziecko ma dopiero kilka lat, jest w tym okresie chłonne. A więc – jeżeli zapiszemy je do takiego przedszkola, w którym nauczają angielskiego, to pewnie po niedługim czasie dostrzeżemy, iż będzie świetnie nawijało w owym języku. Wcale nie przesadzam.

I chyba nie muszę jeszcze pisać, że tacy rodzice, którzy boją się tego, iż później będą musiały konwersować z własną pociechą w języku Szekspira, są w ogromnym błędzie? Mój chrześniak dzięki w sumie moim poradom nie ma żadnego kłopotu z angielskim. Zapewne przedszkole nie spowoduje, iż potem będzie znał ten tłumacz przysięgły gdańsk na tip top, ale jeśli ciągle będzie się starał, zapewne nie będzie tylko dukał w owym języku. W takim razie – gorąco polecam to, abyś dbał o odpowiedni rozwój własnego dziecka. W końcu inteligentne dziecko to wiele radości. Oraz profitów. Nie ukrywajmy tego.

Leave a Reply

*