Jak wyglądają poszukiwania pierwszego zajęcia przez świeżo upieczonych absolwentów, jakie mają oni możliwości.

Kończąc ostatni rok studiów duża część absolwentów będzie stawać przed problemem znalezienia swojego pierwszego zajęcia. Niektóre z takich osób już w czasie nauki godziły zawodową pracę z chodzenie ma uczelnię, jeżeli firma była związana z poznawanym zawodem, to niekiedy proponowane im było stałe zatrudnienie. Jednak jeżeli ktoś nic nie robił podczas studiów albo charakter wykonywanej pracy nie wiązał się z wykształceniem, to po zakończeniu studiów coś musiał znaleźć.

Praca

Autor: Open Knowledge Foundation Deutschland
Źródło: http://www.flickr.com
W większych miejscowościach, typu Kraków, Warszawa czy Wrocław z reguły nie ma kłopotu ze znalezieniem dobrej pracy, znacznie cięższe zadanie stało jednak przed osobami, które zdecydowały się wrócić do swojego rodzinnego miasta. Niekiedy się okazywało w takim przypadku, że oferty pracy gdynia są w dużo mniejszej ilości niż w dużych miastach, a poza tym proponowane zarobki były na znacznie niższym poziomie (najnowsze oferty). Wiąże się to z tym, że w małych miastach są dużo mniejsze możliwości, niż w większych, a idą za tym niestety pensje zatrudnionych.

Tak więc jeżeli jakiegoś studenta interesuje praca dąbrowa górnicza i chciałby wrócić do tego miasta, to przede wszystkim powinien się upewnić, jak duże będą w tym zakresie możliwości . Może się bowiem okazać, że w danym zawodzie jest ciężko o znalezienie dobrego zatrudnienia, i wówczas należy zastanowić się porządnie nad sensem powrotu.

Wrócenie jedynie po to, aby zamieszkać u mamy i wystawać w kolejce w pośredniaku pracy średnio ma sens, tak samo jak zatrudnianie się na magazynie z wyższym wykształceniem. Dużo korzystniej w takim przypadku poszukać innych możliwości, zastanowić się na pozostaniem w miejscu studiów lub wyjechać tam, gdzie będą większe możliwości.

Jeśli jednak sprawdzane oferty pracy brzeg dają choć trochę nadziei na to, że się jakieś zajęcie prędzej czy później znajdzie, to rzecz jasna powrót warto rozważyć. Nawet jeżeli w którymś zechce się wyjechać z powrotem szukając lepszego zajęcia, to jednak będzie się miało odpowiednie doświadczenie, jakie będzie bardzo pomocne w poszukiwaniach.

Leave a Reply

*