Jak wybrać właściwy dom pogrzebowy? Między innymi powinni zaoferować załatwianie wszystkich formalności związanych z pochówkiem

Kiedy odchodzi bliska osoba, wówczas najczęściej nie myślimy wcale o załatwianiu formalności związanych z pochówkiem. Licznym osobom ciężki jest się podnieść z szoku, w który wpadają na wieść o śmierci bliskiej osoby. Jeżeli już znajdziemy się w podobnej sytuacji, wówczas wszystkie nasze siły powinniśmy nakierować z pewnością na jeden cel – znalezienie takiego zakładu pogrzebowego, który zajmie się wszelkimi rzeczami związanymi z pogrzebem i nie będzie zawracać głowy rodzinie pogrążonej w żałobie.

pogrzeb

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Na co należy zwracać największą uwagę przy wyborze salonu pogrzebowego? Przede wszystkim unikajmy zakładów, które mieszczą się tuż obok szpitala. Zazwyczaj oszołomione śmiercią najbliższej osoby w szpitalu osoby wychodzą ze szpitala i wtedy ich wzrok pada na bramę zakładu pogrzebowego. To najczęściej tam skierujemy wtedy swoje pierwsze kroki. Najczęściej jednak takie zakłady pogrzebowe położone obok szpitali mają niezwykle wysokie ceny. (Czytaj więcej)

Nieuczciwi właściciele perfidnie wykorzystują fakt, że pogrążona w żałobie rodzina chce mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Jeżeli zatem masz wybierać konkretny zakład pogrzebowy, wtedy nie kieruj się do tego położonego w pobliżu szpitala. W takich sytuacjach na pewno nie będziesz szukał promocji, jednakże zapewniamy Cię, że właściwie w każdym salonie pogrzebowym położonym nieco dalej od szpitala będzie znacznie taniej.

Dodatkowo zwracaj uwagę na to, czy zakład pogrzebowy zawarł w swojej ofercie propozycję zorganizowania całego pogrzebu całościowo. Jeżeli nie ma w umowie tego typu zapisów, zwykle oznacza to dla Ciebie spore kłopoty – przykładowo będziesz musiał osobiście jeździć do szpitala i organizować konieczne dokumenty. Nie da się zaprzeczyć, że właściwie każdy w takich sytuacjach wolałby tego uniknąć, dlatego niewątpliwie powinieneś odrzucać tego rodzaju oferty. Zobacz więcej na stronie

pogrzeb

Autor: CBS Fan
Źródło: http://www.flickr.com

W takiej trudnej sytuacji musisz pamiętać między innymi o tym, aby nie dać się zwariować. Oczywiście warto zapłacić za dodatkowe usługi zakładu pogrzebowego, jednakże powinieneś się mocno zastanowić, czy aby zdecydowanie są Ci one potrzebne. Pogrzeb powinien być w szczególności czasem do ostatniego pożegnania się z ukochaną osobą, a do tego niektóre udogodnienia proponowane przez zakłady pogrzebowe najzwyczajniej nie będą Ci w ogóle potrzebne.

Leave a Reply

*