Jak wspierać polską stal?

Czy stal, na dzień dzisiejszy, odgrywa w polskiej ekonomii istotną rolę? Owszem, ale zależy w jaki sposób podejść do tego. Wiadomo: stal jest niezbędna w choćby budowlance, ogólnie w przemyśle, jednakowoż doskonale wiemy, iż ciągle spada udział akurat przemysłu w naszym PKB. Można powiedzieć, że choć w istocie produkcja niemalże wszystkiego się pomniejsza, oczywiście w relacji do całego PKB, to i tak stal jest w dalszym ciągu czymś bardzo istotnym. Zatem doceniajmy wpływ stali na dosłownie cały nasz kraj!

Spawanie stali

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy wiedzieć, że chociaż ciężko akceptować socjalizm w ekonomii, to jednakże skoro w XXI wieku niepodzielnie rządzi etatystyczne rozumowanie, doskonałym rozwiązaniem jest bardziej znaczące dotowanie właśnie polskiej stali. Jest sporo krajów, gdzie rządzący wydają wielkie środki na tę branżę.

Później ciężko się dziwić, iż krajowe rury stalowe są tak jakby wypierane przez te niemieckie albo chińskie. Ciężko w jednoznaczny sposób akceptować etatystyczne postulaty, ale być może dotowanie naszej stali to podręcznikowy przykład wyboru mniejszego zła? Bardzo interesujące co na owy temat sądzą pozostali internauci, zdania są zapewne mocno podzielone.

Zobacz bez obaw ten udostępniony poniżej (https://mcrsklep.pl/pl/modul-monitorujaco-sterujacy-mcr-2ixio) wpis. Opisuje on pokrewną tematykę, więc z pewnością też będzie dla Ciebie ciekawy.

Bo w końcu nasza scena polityczna jest bardzo podzielona, to akurat żadne większe zaskoczenie.

Gięcie profili stalowych

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

To co jest świetne to także to, że wspierać polską cięć (zobacz informacje) można w przyjemny sposób – najzwyczajniej w świecie starajmy się z większą ochotą kupować rury bądź profile stalowe produkowane w naszym kraju. Ciężko o firmę funkcjonującą w stali (ssab), w której kapitał zakładowy jest tylko polski, lecz skoro jedna z hut prowadzi działalność w naszym kraju, niejako automatycznie musimy ją „wspomagać” finansowo.

To także kontrowersyjna teoria, bo wiele osób sądzi, że wspieranie w takowy sposób naszego kapitału nie ma najmniejszego sensu. Cóż, nie ma opinii, która jest popierana przez każdego. Najbardziej istotny jest szacunek.

Krótko podsumowując owe dwie myśli: trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć, że w istocie czymś wielce istotnym są państwowe dotacje oraz wspieranie przez konsumentów, lecz i tak skoro nie chcieliby, aby no ostatnia huta w Polsce zamknęła niedługo się na amen, musimy coś no jakby nie patrzeć robić. To niezaprzeczalne.

Leave a Reply

*