Jak widłowe wózki używane są do transportu najróżniejszych przedmiotów, podstawowe ich rodzaje

Najróżniejsze pojazdy silnikowe bardzo często są wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych. Na przykład można do nich zaliczyć różnego rodzaju wózki widłowe, często widziane w halach produkcyjnych oraz magazynach. Tego typu wózki pełnią bardzo ważną rolę w organizowaniu pracy wielu firm, niekiedy są wręcz podstawowymi urządzeniami, jakich się używa.

wózek widłowy

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie duże zapotrzebowanie na wózki jest w logistyce, w dużych halach które są przeznaczone do przechowywania palet bez wydanej floty takich pojazdów ciężko by było sobie dać radę. Zresztą o ich znaczeniu świadczy fakt, że do jeżdżenia nimi niezbędne są odpowiednie uprawnienia, a dobrzy operatorzy mogą liczyć na interesujące, dobrze płatne zatrudnienie. Generalnie podstawową rolą wózków jest przewożenie typowych palet i pozostałych przedmiotów pomiędzy różnymi lokalizacjami.

Większość wózków umożliwia również podnoszenie ładunków do góry, niektóre ich wersje robią to nawet na kilka metrów, więc bez żadnego problemu przy ich pomocy są się obsłużyć magazyny mające wysokie regały – super regały magazynowe: http://olejnik.pl/ -.

Jeśli istotnie masz zamiar bardziej poznać to zagadnienie, kliknij ponadto ten link i zdobądź cenne info (robak.konin.pl/oferta/depaletyzatory/automatyczne)! Ono niewątpliwie okaże się dla Ciebie użyteczne.

Wózki widłowe produkowane są w różnych odmianach, różniących się wielkością, użytym napędem i przeznaczeniem – warto zapoznać się z różnymi wariantami. W zamkniętych miejscach takich jak magazyny albo hale produkcyjne najczęściej używane są wózki z napędem elektrycznym. Ich głównym plusem jest to, że w czasie pracy nie będą wydzielać żadnych spalin, więc są w pełni bezpieczne dla użytkowników. Kolejną korzyścią, jaka wynika z tego typu napędu, jest duża zwrotność pojazdów, elektryczny napęd nie jest duży i pozwala na spore zmniejszenie wymiarów.

Jednak tego typu wózki posiadają jedną ważną wadę, jaką jest czas pracy. Po kilku godzinach wożenia trzeba taki wózek podpiąć do prostownika w celu naładowania akumulatorów. Problemów z tym za to nie mają wózki z napędem spalinowym, w ich przypadku wystarczy krótkie dotankowanie, aby z powrotem mogły pracować. Ze względu na wydzielanie spalin nie można ich używać bez zastosowania specjalnych filtrów w zamkniętych pomieszczeniach, dlatego też najczęściej można je zobaczyć na otwartych placach.

Leave a Reply

*