Jakim sposobem zaprojektować przydomowy ogród ze snów?

Ogród jest miejscem kojarzącym się ze spokojem i odpoczynkiem. Pozwala na kontakt z przyrodą, którego często ludziom brakuje, zwłaszcza w przypadku gdy zamieszkują miasta. Odpoczynek w pobliżu natury skuteczniej wraca energię, pozwala dobrze odetchnąć. Nie w każdej sytuacji jednak rozporządza się rozległym terenem na urządzenie takiego ogrodu. Zwykle jest to nieduży kawałek miejsca za domem, który jednak również można korzystnie rozplanować.

prace prowadzone w przydomowym ogrodzie

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com
Istotna jest właściwa organizacja pracy i wcześniejsze poczynienie planów. Nie powinno się rozpoczynać prac pochopnie, korzystnie jest zacząć od zapoznania się z tematem. Analogicznie jak w innych kwestiach, także w planowaniu ogrodu warto zasięgać porady fachowców. Można także sięgnąć do rozmaitych źródeł informacji do jakich należą witryny internetowe czy tematyczne kanały telewizyjne. Niezbędna wiedza pozwoli na rozpoczęcie prac z przekonaniem, że ogród będzie tym idealnym miejscem.

Rośliny
Jedną z najistotniejszych spraw przy zakładaniu ogrodu jest to, jakiego rodzaju rośliny mają tam się znaleźć. Niegdyś popularne było posiadanie ogródków warzywnych, dzięki czemu miało się świeże warzywa bez konieczności płacenia za nie. Aktualnie dominują rośliny nieskomplikowane w uprawie, jak na przykład trzmielina Generalnie krzewy ozdobne zyskały ogromną popularność ze względu na nieduże wymagania w zakresie pielęgnacji i efektowny wygląd. Można również zainwestować w drzewka owocowe pod warunkiem, że ma się więcej przestrzeni. Wybór kwiatów i roślin (Polecam Andermatt) zależy w dużej mierze od upodobań. Nie należy jednak zapominać o takich kwestiach jak uczulenia mieszkańców czy zdrowie zwierząt, dla których niektóre rośliny są trujące.

Dodatki
Ogrody przydomowe (by dowiedzieć się więcej zobacz: znajdź więcej na różnią się rozmaitymi aspektami, takimi jak rozmieszczenie elementów czy rodzaj posadzonych roślin. Cechą wyróżniającą jeden ogródspośród innych jest jednak często wykorzystanie specyficznych dodatków. Mogą to być takie dodatki jak oczko wodne czy innego rodzaju zbiornik, kładka, altanka i dużo innych. Można również urządzić ogród w jednym wybranym stylu, na przykład japońskim i stosować dodatki konsekwentnie z tej jednej stylistyki. Umiejętne dobranie i nieprzesadzenie z liczbą takich elementów umożliwi uzyskanie niezapomnianego efektu.

Leave a Reply

*