Jak umeblować pokój naszej pociechy? Co jest najistotniejsze, na co z pewnością trzeba zwrócić uwagę?

Dzieci to szczęście, ale i obowiązki. Przekonujemy się o tym zawsze, kiedy wchodzą w kolejne etapy dojrzewania naszego dziecka. Choć na każdym etapie jawi się to całkowicie inaczej, to jednak jedno pozostaje niezmienne. A więc urządzenie pokoju, ponieważ już od najwcześniejszych dni życia naszej pociechy powinniśmy zadbać o jak najlepsze meble dziecięce.

Pokój dziecięcy

Autor: Angie Stalker
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiemy najważniejsze i priorytetowe dla każdego rodzica jest bezpieczeństwo jego dziecka. Skąd mieć pewność iż łóżeczka czy też meble dla dziecka, które chcemy kupić są w 100% bezpieczne? Otóż bardzo ważne w tej sprawie są krajowe i Europejskie wymagania na łóżeczka dziecięce.

Gwarantują one cechy drewnianych łóżeczek dla dzieci, oraz ich charakterystykę techniczną, między innymi potrafią określić tego rodzaju rzeczy jak odstęp miedzy szczebelkami, maksymalna wysokość materaca która gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszemu, typ zaokrąglenia kantów, trwałość łóżeczka na obciążenie i tym podobne. Przed przystąpieniem do sprzedaży łóżeczko musi zostać poddane testom w zewnętrznej firmie żeby orzec zgodność jego cech z wyznaczonymi normami. Już to może dać to rodzicowi ważną wskazówkę na temat łóżeczka i jego wytwórcy.

Następną znaczącą wskazówką pomocną przy wyborze łóżeczka jest jego trwałość na uszkodzenia. Nie zapominaj, że łóżeczko choć nabywane dla maluszka będzie używane nie tylko do spania, ale też podczasstandardowej opieki dziecka. Wtedy może dojść do zniszczenia mebelku, a każde zniszczenie powierzchni mebelka grozi zranieniem dziecka.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, sprawdź jeszcze ten link. To bez dwóch zdań ta treść, na której odnajdziesz podobne informacje!

Dlatego po uszkodzeniu łóżeczko tak naprawdę nie nadaje się do użycia – polecany sklep.

Meble dziecięce z reguły kupuje się pod postacią elementów, które później trzeba zmontować w domu. Dlatego też niezwykle istotną sprawą jest prawidłowy montaż łóżeczka i mebli dla dziecka. Podczas montażu trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby użyć wszystkich dostępnych z produktem okuć i z uwaga zmontować mebel posługując się instrukcją. Pamiętaj, że każda luźniejsza śruba może powodować zniszczenie mebelka bądź niebezpieczne zranienie dziecka, trzeba regularnie sprawdzać stan mebelka.

Leave a Reply

*