Jak sprawdzić auto przed zakupem? Na co zwracać uwagę? Co jest niezbędne do sprawdzenia?

Gdy kupujemy auto mamy nadzieję, że wszystko jest z nim dobrze. I odnosi się to do auta używanego, jak i nowego. Nadzieja jednak może starczyć, tak więc żeby być pewnym, że wszystko jest okej trzeba podjąć pewne działania.

Sprawdzenie auta – dodaj serwis do stron zaufanych – przed zakupem jest podstawą, żeby wyeliminować jakieś usterki, które mogą mieć dosyć działać negatywnie w późniejszym użytkowaniu auta. Dość często sprzedawcy starają się zamaskować zły techniczny stan silnika myjąc go bardzo dokładnie. Jak zauważymy więc, że silnik jest za bardzo czysty, to musimy być podejrzliwi. Jednocześnie różne ślady wycieków z silnika również nie są mile widziane.
sprawdzenie auta w salonie; sprawdzenie auta przed zakupem

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy również wiedzieć, iż kolizja czołowa najbardziej często uszkadza silnik oraz chłodnicę, tak więc jeżeli dostrzeżemy nowe mocowanie chłodnicy, to możemy być praktycznie pewni, że pojazd miał dość groźny wypadek.

Zaciekawiony? To dla nas rewelacyjna informacja. Zatem kliknij tu serwis tachografów i czytaj do woli nowe fachowe posty.

Dość często praktyką jest także wystawienie auta na sprzedaż po zalaniu. Jak będziemy czuć woń stęchlizny, to znaczy, że auto było zalane. Podobnie jak odczujemy zbyt intensywne zapachy w pojeździe, użyte dezodoranty, odświeżacze powietrza, to znaczy, że sprzedawca chce przed nami coś ukryć.

guma

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie niezbyt udaną naprawę i duże uszkodzenia są w stanie zdradzić niesymetryczne szczeliny pomiędzy elementami karoserii. Miejmy na uwadze, aby koniecznie zwracać na to uwagę. Ale to nie tylko ważne w wiekowych samochodach, gdyż tak samo ma sens sprawdzenie auta w salonie – czytaj więcej: sprawdź mój blog.

Wiadomym jest, iż nie ma groźby, że będzie miał takie zniszczenia, jak w sytuacji aut starych, lecz jest dzięki temu pewność, iż nasze auto nie będzie miało żadnych większych usterek – więcej wskazówek.

Leave a Reply

*