Jak postępować z samochodem w przypadku awarii albo wypadku, podstawowe wykorzystanie lawet

Wypadek czy awaria pojazdu spotkać może każdą osobę, i jeżeli coś takiego się stanie, to konieczne będzie przetransportowanie zepsutego albo uszkodzonego pojazdu. Przeważnie używane są w tym celu lawety, na jakie można załadować pojazd i zawieźć go na miejsce postoju. Typowa laweta to niewielka ciężarówka, jaka zamiast załadunkowej skrzyni posiada otwartą platformę. Bezwzględnie powinna posiadać wyciągarkę, dzięki której można będzie wciągnąć pojazd na platformę, a tam zostanie on dokładnie przypięty za pomocą lin i klinów, żeby się nie zsunął.

laweta

Autor: Jon Collins
Źródło: http://www.flickr.com
Lawet dość często mogą też służyć jako pomoce drogowe, przyjeżdża nim na miejsce awarii doświadczony mechanik, i jeżeli tylko będą takie możliwości, to spróbuje on przywrócić sprawność pojazdowi. Jeżeli się powiedzie, to właściciel odjedzie samodzielnie, a jeżeli nie, to trzeba będzie przewieźć auto w wyznaczone miejsce. Ponieważ zamówienie lawety – (zabudowa lawety) to dość kosztowna przyjemność, bo kwoty rozpoczynają się od paru złotych za kilometr holowania plus początkowa opłata, to można pomyśleć o tym, aby wykupić pakiet assistance wraz z ubezpieczeniem pojazdu. W zależności od wariantu obejmuje on różne wydarzenia, a koszty jego kupna są tak niewielkie, że wszystko się zwróci już po pierwszym nieprzewidzianym holowaniu.

Podstawowym wykorzystaniem lawet jest pomoc drogowa, i tam także są one przeważnie użytkowane – zobacz autolaweta od RDrent Szczecin. Ale nie jest to jedyna możliwość ich użycia, można bowiem przewozić za ich pomocą na przykład maszyny budowlane, płaskie ładunki czy nawet przyczepy (Wysokiej jakości przyczepa 1 osiowa) kempingowe i łódki. Z powodu coraz większego importu używanych samochodów z krajów zachodniej Europy lawety są bardzo często używane właśnie do przewożenia takich aut. Tak więc jeżeli ktoś chce chciał sprowadzić używany samochód, który z jakiś powodów nie może jeździć po drogach, to najlepszą opcją jest dla niego autolaweta wynajem szczecin. Po załatwieniu wszystkich formalności kupiony samochód zostanie włożony u sprzedawcy na lawetę, a następnie w ciągu kilku dni zawieziony w miejsce docelowe.

Leave a Reply

*