Jak oznaczyć produkty, by zlikwidować ich kopiowanie

W czasach wciąż rosnącej konkurencji, fałszywe produkty są sporym zagrożeniem dla przedsiębiorców dbających o wartość swojej firmy. Każdego roku, firmy na całym świecie tracą ogromne sumy przez fałszerstwo i sprzedaż w szarej strefie. Problem ten dotyka przede wszystkim sektora ekonomicznego, od urządzeń elektronicznych, do części zamiennych, których używa się w przemyśle. W takiej konieczne jest wykorzystywanie różnego rodzaju oznaczeń.

etykieta-1

Często nie łatwo jest odróżnić produkt oryginalny od fałszywego, co stanowi spore zagrożenie dla wizerunku marki i szkodzi jakości produktów. Nie autentyczne rzeczy wyglądają niemal tak samo jak oryginalne wersje, a ich porównywalne ceny dodatkowo usypiają czujność klienta. Z tych przyczyn, marki cieszące się świetną renomą, stosują etykiety . Stanowią one satysfakcjonujący sposób ochrony oryginalności produktu, a często umożliwiają ich identyfikację oraz monitorowanie.

Etykiety zabezpieczające mają przede wszystkim zapewnić oryginalność produktu, sprawnie go identyfikować i zapobiegać przenikaniu rzeczy do szarej strefy rynku. Często spajają one kilka cech które chronią przed zagrożeniami, np. etykieta o cechach zapobiegających fałszerstwu może być wykonana z materiału, który ujawnia próby manipulacji i zawiera informacje, pozwalające śledzić produkt. Dzięki różnym formom zapewnienia autentyczności produktu, etykiety zabezpieczające, są jedyne w swoim rodzaju i zniechęcają przestępców do podejmowania prób fałszerstwa .

etykieta-2

Tabliczki znamionowe są to elementy przytwierdzone na stałe do danego urządzenia lub produktu. Przeważnie zawierają jego krótki opis i podstawowe informacje, czyli nazwę, producenta, numer seryjny, podstawowe parametry a także certyfikat bezpieczeństwa. Przykładowo, numer podwozia każdego auta znajdziemy na tabliczce znamionowej, na wewnętrznej stronie przedniej ściany, zaraz koło drzwi. Zdarza się, że zamiast tabliczki oryginalnej, napotkamy na jej wersję zastępczą, wydawaną przez stację kontroli pojazdów.

Płyty czołowe z kolei, oprócz właściwości użytkowych, pełnią funkcję estetyczną, gdyż stanowią frontową część urządzenia.

Intrygują Cię dalsze wiadomości (www.spektrometriamas.pl/systemy-lc/exionlc-ad/) na ów temat? To fantastycznie, ponieważ z radością przygotowaliśmy dla Ciebie następne ciekawe zagadnienia.

Z tego względu przedsiębiorcy często zwracają szczególną uwagę na ich wygląd, barwę a także ergonomię. Płyty czołowe stanowią wizytówkę urządzenia, dlatego projektanci bardzo dbają o ich design. Przy tworzeniu płyt, najczęściej posługują się drukiem cyfrowym, który gwarantuje wysoką, niemal fotograficzną jakość. produkty- w tym serwisie uzyskasz podpowiedź w jaki sposób dostać certyfikacje ce – http://zgodnyprodukt.com/

Źródło: www.rathgeber.eu/pl

Leave a Reply

*