Jak obecnie wygląda rynek zakupów w stolicy naszego kraju, jakie są najbardziej popularne galerie handlowe.

Warszawa będąc stolicą Polski jest również miastem, w którym jest ogromna liczba sklepów i butików. Tak naprawdę to prawie wszystkie znane marki zaczynają działalność w Polsce właśnie w Warszawie, co zresztą jest zupełnie zrozumiałe. Tak naprawdę wybierając się na zakupowe szaleństwo do Warszawy należy przeznaczyć na to przynajmniej dzień od rana do wieczora, a jeżeli ktoś będzie miał możliwość, to zdecydowanie lepiej będzie kilka. Niestety sporo czasu straci się przy tym przy przemieszczaniu z miejsca na miejsce, raz że odległości między poszczególnymi galeriami niekiedy są dość spore, a po drugie w godzinach szczytu spore korki na wielu trasach. Z tego też powodu jeśli ktoś faktycznie będzie chciał sprawdzić wszystkie atrakcyjne sklepy, to powinien znaleźć jakiś przyjemny hotelik z łatwym dojazdem i zrobić sobie parę dni urlopu. Przed wyruszeniem na zakupy w Warszawie należy też zastanowić się, co właściwie chce się kupić i wykonać chociażby pobieżny plan jazdy po sklepach.

zakupy

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Warszawski handel przede wszystkim się koncentruje w dużych handlowych galeriach. Warto sprawdzić również centrum miasta, zwłaszcza ulice Marszałkowską, Chmielną i Nowy Świat, tam znajdzie się sporo ciekawych sklepów i butików jeśli chcemy kupić np. coś jak produkty z Jednym z najpopularniejszych miejsc na zakupowym planie stolicy są Złote Tarasy, galeria (zobacz lampka na biurko castorama) ta ma ponad dwieście sklepów i butików, a jej ogromną zaletą jest to, że położona jest niedaleko Dworca Głównego.

Następnym krokiem może być Arkadia, jest to w chwili obecnej największa z galerii w naszym kraju, da się w niej dostać produkty największych światowych marek, nawet . Jako ciekawostkę można pokazać, ze propozycja Arkadii została rozdzielona na parę działów, a sklepy z danej kategorii są zlokalizowane obok siebie, co znacznie ułatwia zakupy. Oprócz wymienionych galerii warszawiacy i goście często też robią zakupy w Atrium Reducie, Blue City albo Galerii Mokotów, ale oprócz tego praktycznie w każdej z dzielnic zlokalizowane są mniejsze sklepy, w których także można trafić na coś interesującego.

Leave a Reply

*