Jak na naszym rynku dystrybuować produkty sprowadzane z Chin?

Chiny od dekad utrzymują pozycję numeru jeden w globalnej gospodarce. Towary produkowane w tym państwie szczycą się powszechną sympatią i uznaniem również wśród naszych importerów. Jeśli planujemy w Polsce rozprowadzać produkty wytwarzane w Chińskiej republice Ludowej, możemy je kupić bezpośrednio od wytwórcy.

hurtownia

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W sieci funkcjonują platformy ułatwiające doprowadzenie do kontaktu i dopełnienie wszystkich formalności. Po złożeniu zamówienia, nabywca wpłaca środki pieniężne na konto bankowe producenta i czeka na wysyłkę towarów. Zamawiane rzeczy mogą zostać nadane pocztą powietrzną, transportem morskim albo poprzez firmę kurierską. Najmniej oczekuje się na zamówienie, wybierając ostatnią możliwość, jest ona jednakże najkosztowniejsza.

Bezpośredni kontakt z wytwórcą jest korzystny, jeśli zamierzamy kupić znaczne ilości danego dobra. Jeżeli natomiast prowadzimy nieduży sklep z ciuchami i potrzebujemy po zaledwie kilka sztuk konkretnego produktu, najlepiej złożyć zamówienie u pośrednika.

Czy na stronie (https://super-edu.pl/korepetycje/matematyka/gdansk) znalazłeś wszystkie poszukiwane informacje? Jeśli czujesz brak, to zapraszamy na nową. Wejdź w podany link i voila.

W Polsce pracuje wiele hurtowni, dystrybuujących najczęściej obuwie, ubrania i biżuterię wytworzone w Azji Południowej. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce frazę „towar z Chin hurtownia”, a otrzymamy dostęp do listy tego rodzaju firm (towar z Chin w sprzedaży hurtowej). Ściągają duże ilości produktów z kontynentu azjatyckiego, na nich także ciąży obowiązek opłacenia transportu i opłat celnych. jednakże nawet po narzuceniu ich marży, cena takich ciuchów, butów i dodatków jest wyraźnie niższa, niż ich odpowiedników produkowanych w Polsce.

Sprzedający towar z Chin nie muszą obawiać się nieprzychylnej opinii konsumentów. Polacy szanują chińskie towary, ponieważ dostępne są w licznych wzorach i fasonach, a niebanalności towarzyszy również niewygórowana cena. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tej tezy jest liczba stron internetowych firm, które pokażą się po wprowadzeniu hasła „towar z Chin hurtownia”. korzystanie z ich usług to znakomita alternatywa dla tych, którzy chcieliby handlować produktami z Dalekiego Wschodu, ale zniechęcają ich formalności związane z służbą celną i czas oczekiwania na przesyłkę. Z oferty hurtowni mogą skorzystać też osoby, które najzwyczajniej nie chcą zamawiać dużych ilości towarów.

Leave a Reply

*