Jak mądrze skompletować wyprawkę dla bobaska

Młoda mama nie zawsze wie, jakie wyroby są dzidziusiowi potrzebne, a bez jakich może się obyć. Nie napełniajmy naszej szafy bezużytecznymi bibelotami, następną oliwką do pielęgnowania i jeszcze jedną parą śpioszków, z których dzieciaki bardzo szybko wyrosną.

śpioszki dla dzieci

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Zakupy „na zapas” to także nie najlepszy pomysł – obserwując nasze dziecko oraz ucząc się życia z nim, przetestujemy, co istotnie jest mu potrzebne. Pomyślunek to podstawa przy kompletowaniu wyprawki, w szczególności kiedy sklepy wabią nas barwnymi, cudnymi ubrankami, zabawnymi przytulankami jak też „niezbędnymi” buteleczkami płynów. Nie wszystko to przyda się bobasowi, a wyłącznie zalegnie na długo w szufladach. Zdecydujmy się na zakupy uniwersalne – wielofunkcyjne, praktyczne i sprawdzone, a dzięki temu – oszczędne.

Konfekcja bobasa. Tą dobierajmy w zależności od pory roku, w której nasz dzidziuś pojawił się na świecie. Istotne, ażeby koszulki oraz dla dzieci śpioszki wykonane zostały z naturalnej bawełny oraz nie podrażniały skóry malucha. Niezbędne będą śpioszki rozpinane w kroku, dzięki którym możemy wygodnie zmienić pieluchę, bez konieczności rozbierania maluszka. Cztery pary to optymalna decyzja, wziąwszy pod uwagę, iż potomek często się brudzi. Przyda się również parę par body z krótkim czy długim rękawkiem, a również, jeżeli niemowlę narodziło się zimą – gruba czapeczka oraz kombinezon. Natomiast cieniutka czapeczka sprawdzi się na wiosnę.

Niezależnie od pory roku zaopatrzmy się w kilka par skarpet i parę łapek-niedrapek, ochraniających delikatną buzię dziecka przed paznokciami, które dosyć szybko rosną. I to już wszystkie potrzebne zobacz ubranka dla niemowląt.

Leave a Reply

*