Jak legalnie można sprowadzać towary z krajów spoza Unii Europejskiej, jakie są podstawowe procedury celne

Zakup towarów za granicą będzie się wiązać z koniecznością zapłacenia od wszystkiego należnych opłat celnych. Po wstąpieniu naszego kraju w poczet krajów unijnych zmieniło się znacznie jeśli chodzi o kwestie kupowania w członkowskich krajach, wszystkie obowiązujące wcześniej opłaty zostały zawieszone. Jednak w przypadku krajów nie będących Unii wszystko to nadal obowiązuje, opłaty są uzależnione od rodzaju przesyłanego towaru i jego wartości.

przesyłka

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy wartość paczki nie będzie przekraczać 45 Euro i przesyłana jest jako okazjonalny prezent, to najczęściej będzie z tej okazji zwolniona z podatków oraz cła, w każdym innym przypadku trzeba jednak to wszystko opłacić. A do opłacenia będzie przede wszystkim cło, wysokość tej opłaty jest zależna od kodu CN, jaki dany towar posiada. Po naliczeniu cła kolejną z opłat jest VAT, wyznacza się go od ceny towaru powiększonej o cło, a jeśli będzie taka konieczność, to także akcyzę.

Jeśli się to wszystko zsumuje razem, to okazać się może że samych podatków będzie trzeba zapłacić drugie tyle, co zapłaciło się za zakupy. Na szczęście kupując coś za granicą nie trzeba się przeważnie martwić wypełnianiem wszystkich koniecznych dokumentów, gdyż pomocą najczęściej posłuży firma transportowa, która zajmować się będzie dostarczeniem przesyłki na miejsce. Współcześnie większość światowych firm kurierskich używa do przewozu przesyłek transport lotniczy (zobacz https://leaderlogistics.pl/transport-miedzynarodowy/lotniczy/), jest on najszybszy, a równocześnie coraz tańszy, .

Upewnij się, że nasze odnośniki (http://prezero.com/pl) kierują jedynie do wartościowych stron. Jeżeli interesują Cię jakiekolwiek dane, to te odnośniki przeniosą Cię do wartościowych witryn.

transport

Autor: Raymond Wambsgans
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając współpracę z jedną z takich firm nie tylko ma się pewność, że przesyłka zostanie w odpowiednim czasie dostarczona na miejsce, ale również można liczyć na kompleksowe wsparcie przy wypełnianiu wszystkich formalności. Firmy transportowe same zajmują się wszystkimi formalnościami w urzędach celnych, a ich klient dostaje na koniec całego procesu sad z policzonymi wszystkimi opłatami celnymi i podatkowymi. Jest to bardzo wygodne dla klientów, gdyż w firmach przewozowych zatrudnianiu są specjaliści, dla jakich wypełnienie wszystkich dokumentów nie jest żadnym problemem, a jeśli ktoś miałby to robić samemu, to mogłoby mu to zająć dużo czasu.

Leave a Reply

*