Jak kupić samochód i nie dać się oskubać?

Skoro już zadecydowaliście, iż wymagacie samochodu, czas podjąć jeszcze jedną niesłychanie istotną jak też brzemienną w skutki decyzję: czy ma być to auto nowe, czy też auto z drugiej ręki.

Niewielu klientów posiada ów komfort, iż może, ot tak zwyczajnie, wyciągnąć z kieszeni sumę konieczną na wóz marzeń jak też udać się po nie do salonu. Drugim zostaje kredyt samochodowy (zobacz również – co zrobić gdy ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie) Consumer Santander Bank. Przy kupnie nowego wozu można sobie wybrać jego edycję, odcień bądź wyposażenie. Ważniejsze będzie jednakże to, iż nieomal do zera maleje ryzyko kupienia wozu powypadkowego.

kredyt samochodowy consumer santander bank

Autor: JDavisStudio
Źródło: http://www.flickr.com
W polskich realiach ogromne znaczenie ma również fakt, że w ten sposób stajemy się posiadaczami auta o znanej nam historii, podczas gdy większa część propozycji wozów używanych to wozy po przejściach, na ogół ze znacznie większymi przebiegami, aniżeli obiecują to ich zbywcy. Kolejny atut to gwarancja – minimum przez dwa pierwsze lata można liczyć, że felery i awarie nie obciążą nieoczekiwanie budżetu domowego. W wypadku wielu marek ten pozytyw jest wyjątkowo akcentowany, np. poprzez wydłużenie okresu gwarancji nawet do sześciu lat. Nie bez znaczenia jest również to, że nowe auta są o wiele bezpieczniejsze od czterokołowców sprzed kilku lat. Więcej poduszek powietrznych, lepsze hamulce, elektroniczne systemy asystujące, które ocalają z drogowych opresji, to istotne argumenty.

Ekologia? No cóż, tu różnice są daleko mniejsze, aniżeli mogłoby się wydawać, bowiem nowe auta palą mniej od swoich poprzedników najczęściej wyłącznie na papierze.

Leave a Reply

*