Jak fachowo przedłużyć włosy u fryzjera lub samodzielnie

Nierzadko zdarza się tak, że włosy, pomimo wykonywanej bogatej pielęgnacji, nie chcą urosnąć lub jest ich niewiele. Jeśli nie możemy pomóc im w inny sposób, należy zastanowić się nad przedłużeniem włosów.

jak przedłużać włosy

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Jednak tak naprawdę, jak przedłużać włosy?

Bywa tak, że decyzja o przedłużeniu nie jest przemyślana w stu procentach.

Skoro czytasz ten wpis, to oznacza, że omawiany temat nieprawdopodobnie Cię zafascynował. Jeśli tak rzeczywiście jest, to wejdź tu oraz zobacz praktyczne informacje.

Warto wtedy wykorzystać domowe sposoby przedłużania włosów. Idealnym wyborem jest sposób na tzw. klipsy, czyli przedłużanie włosów klipsami z taśmami włosów. Możemy wykonać to całkowicie samodzielnie. Wystarczy rozdzielić włosy na pasma i doczepić do nich pasmo włosów. Za pomocą tej metody przekonamy się, czy wymarzone włosy są dopasowane do naszej twarzy i czy dobrze czujemy się w takim uczesaniu. Duży komfort gwarantuje fakt, że „doczepki” można w każdej chwili ściągnąć i wrócić do dawnej fryzury. Gdy mamy ochotę na diametralną zmianę, jednak zdajemy sobie sprawę, że tak samo szybko może się znudzić, najłatwiejszym sposobem staje się po prostu… peruka. Dzięki niej pozyskamy dowolną fryzurę i gdy się nam znudzi po prostu ją zmienimy lub ściągniemy. Jeśli jednak wolimy oddać nasze włosy specjalistom oferta salonów fryzjerskich jest niezwykle szeroka. Znaną metodą jest także keratynowe wydłużanie włosów. Za pomocą ciepła, pasemka włosów mają keratynową łuskę na końcach. Pod wpływem wysokiej temperatury pasemka łączą się z prawdziwymi włosami. Choć do tego zabiegu wykorzystywana jest wysoka temperatura, to i tak jest ona mniejsza niż ta, która jest stosowana np. przy prostowaniu włosów. Metoda zapewnia wygodę do trzech miesięcy. Po tym czasie pasma usuwa się przy pomocy specjalnego urządzenia. Łatwym i znanym rozstrzygnięciem pytania „Jak przedłużać włosy?” jest metoda japońska. Polega na tym, aby wpleść pasmo za pomocą warkoczyka i małej gumki. Takie wydłużenie utrzymuje się ok. 1 miesiąca. Jedną z najnowszych metod wydłużania jest wykorzystanie w tym celu lasera. Łączenia między włosami a pasemkami są delikatne, lekkie i prawie niewidoczne. „Doczepki” wytrzymują nawet do sześciu miesięcy.

Nakładanie farby lub używanie prostownicy w ogóle ich nie niszczy. Sposób ten jest naprawdę długotrwały.
Sposoby przedłużania włosów pozwalają nam w osiągnięciu idealnych fryzur. Warto więc zapoznać się z ofertami salonów fryzjerskich i wyselekcjonować to, co najodpowiedniejsze dla nas.

Leave a Reply

*