Jak ekologiczne podejście pomoże nie tylko w ochronie przyrody, ale również przy oszczędzaniu na rachunkach.

W miastach, w blokach wielorodzinnych różnego rodzaju media doprowadzane zostają do budynku, więc mieszkańcy tak naprawdę nie muszą się niczym poza płaceniem opłat martwić. Lecz całkowicie odmiennie będzie wyglądała sytuacja w przypadku jednorodzinnych domów oraz zakładów przemysłowych i firm. Tu o praktycznie wszystko zadbać trzeba samodzielnie, a sporo zależeć będzie od położenia i dostępnej infrastruktury.

ekologia

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie coraz większy nacisk kładzie się na sprawy ekologii, wprowadzanych jest także sporo rozwiązań które pozwalają na to, żeby takie idee wprowadzać w życie. W praktyce sprowadza się wszystko do tego, żeby w jak największym stopniu wykorzystywać to co daje nam wywóz (polecamy przejdź dalej). Dzięki temu będzie mniej zużywanej energii czy też pozostałych mediów, a skorzysta na tym nie tylko kieszeń właściciela, ale także wywozem (polecamy odkryj serwis). Na przykład coraz większym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć słoneczne panele, wytwarzające energię elektryczną w ciągu dnia. Dzięki temu zaoszczędzić można nawet połowę tego, co się w czasie normalnego funkcjonowania wykorzystuje. Sporo można też zaoszczędzić na gromadzeniu deszczówki. Mając ogród na jego podlewanie można wydawać naprawdę pokaźne kwoty, lecz na szczęście jest na to ciekawe rozwiązanie. Montując obok domu zbiornik 1000l na to, aby gromadzić padający deszcz będzie go można później zużyć właśnie do ogrodu, ale także mycia aut czy nawet w instalacji spłukującej -plastikowy zbiornik 1000l.

W przypadku takich zbiorników jedyny wydatek wiąże się z ich zakupem i co najwyżej kontrolą układu zasilania, natomiast deszczówka jest zupełnie darmowa. W przypadku wielu domów problemem jest również pozbywanie się ścieków, jeżeli nie ma dostępu do kanalizacji. Wtedy można pomyśleć albo o szambie, które niestety trzeba regularnie wywozić, lub o jakieś przydomowej oczyszczalni ścieków. Aktualnie oczyszczalnie tego typu sprzedawane są w paru odmianach, różniących się sposobem działania. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów jest typowy osadnik gnilny, bardzo dobrze sprawdzający się w przypadku jednorodzinnych domów i niedużych zakładów – przekonaj się.

Leave a Reply

*