Jak ergonomicznie wyposażyć wnętrze drukarni?

Drukarnia niejednokrotnie kojarzona jest z epoką rewolucji przemysłowej, kiedy to maszyny do drukowania były ogromnymi i bardzo głośnymi urządzeniami, wytwarzającymi najczęściej gazety oraz książki. Nowoczesne urządzenia drukarskie nie są już tak wielkie i głośne, a większa część drukarni zajmuje się produkcją materiałów reklamowych – ulotek, plakatów czy bilbordów. Wnętrze zakładu nie musi być więc już tak czyste jak w czasach rozkwitu przemysłu.

Drukarnia

Autor: Maggie McCain
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze zorganizowana drukarnia to nie tylko miłe miejsce pracy, ale również wizytówka przedsiębiorstwa, do którego klienci będą chętnie wracać. Wnętrze firmy może być również reklamą usług które wykonuje firma, można więc do dekoracji wykorzystać elementy uzyskiwane na miejscu – między innymi fototapety na zamówienie.

Klucz w minimalizmie

Nagie ściany są przeciwnikiem każdego wnętrza. Należy zatroszczyć nie tylko o to, żeby na ścianach były produkty poligraficzne. Jeśli firma znajduje się w budynku z cegły, można to wykorzystać nawiązując do ery wielkiego przemysłu. W tym celu można zostawić w środku fragmenty cegły, które wyłaniają się pod tynkiem. Taka nieskomplikowana ozdoba w zestawie z fototapetą na jednej ścianie może dać dobre rezultaty.

Ważne jednak, żeby zachować umiar w dekorowaniu ścian. Zbyt wielki natłok elementów dekoracyjnych może być męczący dla oka i psuć harmonię całej kompozycji, zbędnym elementem okazuje się niekiedy kalendarz lub obraz na płótnie. Obmyślając tego rodzaju wystrój, należy zadbać dodatkowo o właściwy dobór mebli.

Praca a biznes

W miejscu, w którym gości się partnerów w biznesie, nie powinny znajdować się urządzenia drukarskie. Zapach tuszu nie jest przyjemny i niekiedy budzi niemiłe skojarzenia u odwiedzających. Z drugiej jednak strony, widok tych urządzeń jest najlepszym dowodem pracy, jaką wykonuje się w firmie. Dlatego dobrym pomysłem może być odizolowanie drukarek przy pomocy w połowie przeszklonych przegród.

Ponadto, jeśli szyby będą wykonane z pleksiglasu, można na nich wygrawerować znak graficzny drukarni.

Próbujesz odnaleźć inne takiego rodzaju źródła? Kliknij ten link – więcej zobaczysz w serwisie (https://www.meblemagnat.pl/materace-kokosowe), który omawia analogiczne tematy.

To mały i niezbyt kosztowny detal, który może podnieść rangę firmy w oczach klienta. Uporządkowanie w części, gdzie znajdują się urządzenia drukarskie świadczy o dobrym planowaniu pracy. Należy więc zapewnić pracownikom miejsca na wszystkie przydatne narzędzia.

Leave a Reply

*