Jak dobrze wybrać dobre opony letnie i zimowe

Opony istnieją w rozmaitych rodzajach zależnie od zastosowania. Jasne jest, że inne opony wykorzystuje się do zwykłych osobowych samochodów, a inne do ciężarówek. Zupełnie osobną grupę z kolei stanowią opony specjalnego zastosowania, stosowane na przykład w maszynach rolniczych. Kombajn czy traktor musi bowiem posiadać warunki do funkcjonowania na trudnym i nierównym terenie i te warunki powinny mu zapewniać w pierwszej kolejności opony. W kontekście jednak opon zwykłego auta osobowego również można rozróżnić kilka typów. Niezależnie od typu opony najbardziej istotny jest jej stan. Wszelkie rodzaje wymagają regularnie zupełnej wymiany. W czasie jazdy samochodem bowiem opona ulega zużyciu w tempie szybszym, niż wielu ludzi sądzi.

Poziom zużycia można poznać po bieżniku. Powinno się ten aspekt skrupulatnie kontrolować również przy kupnie opon używanych. Oprócz tego typ ogumienia zależy w pierwszej kolejnośco od warunków na drodze, spowodowanych trwającą porą roku.

Ogumienia na zimę

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zima jest czasem, w którym poruszanie się po drodze automatycznie jest dużo bardziej kłopotliwe niż w pozostałych porach roku. Bierze się to w dużym stopniu z niskiej temperatury, która sprawia, że droga jest często zamarznięta. Ponadto śnieg też bardzo spowalnia i utrudnia ruch kołowyna drogach W takich warunkach znacznie zwiększa się ryzyko wypadku, zwłaszcza że często także widoczność jest mniejsza. Potrzeba więc w takich przypadkach opon (odkryj Opony (hiperłącze) na ) specjalnych, dzięki którym pewniej będzie jeździć autem w tego rodzaju warunkach.

Ciekawią Cię różnego rodzaju inne informacje (http://www.blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-lekkie)? Dobrze się składa, ponieważ masz możliwość przejść na kolejną stronę i tam przeanalizować precyzyjne posty.

Ogumienie zimowe jest do tego w specjalny sposób przygotowane. Wielu właścicieli samochodów ignoruje kwestię regularnej wymiany ogumienia, co niejednokrotnie kończy się wypadkem.

Opony całoroczne i na lato
Producenci ogumienia jakiś czas temu wprowadzili rozwiązanie kwestii wymiany opon, produkując ogumienie na cały rok. Jest to rozwiązanie dość dobre, z pewnością lepsze od wykorzystywania opon typowo letnich zimą. Powinno się jednak pamiętać, że opon zimowych nic nie zastąpi i w cięższych warunkach najlepiej jest jednak je nabyć. Z kolei opony letnie (kliknij)
są przystosowane do wykorzystywania w bardziej przystępnych warunkach. Z kolei są one bardziej odporne na wyższe temperatury, z którymi ma się do czynienia w okresie letnim.

Leave a Reply

*