Jak dobrać oświetlenie, by nie zamęczało naszych oczu? Jakie zasady trzeba przestrzegać?

By ochraniać oczy przed przemęczeniem i wadami wzorku, miejsce naszej pracy powinno być najlepiej oświetlone. Jak jednakowoż wybrać tego rodzaju oświetlenie, które będzie najbardziej przyjemne podczas czytania, korzystania z komputera lub oglądania telewizji?

Co ciekawe, naszym oczom nie będzie szkodzić tylko niezbyt dobre oświetlenie, ponieważ niebezpieczne jest również zbyt mocne oświetlenie. Powinno być ono dopasowane do funkcji, którą ma spełniać. Aby jak najkorzystniej wybierać oświetlenie do salonu i powierzchni 20 metrów kwadratowych, wymagane jest 300, a nawet 400 W. Dosyć nowatorskim rozwiązaniem jest podpięcie żyrandola do regulatora natężenia światła, który umożliwia przygasić lub rozświetlić blask żarówek Tlampydodomu.pl/1262-lampy-wiszace-do-kuchniażne czy mówimy o lampach do salonu czy są to lampy wiszące kuchenne.

żyrandol

Autor: Dimitry B.
Źródło: http://www.flickr.com

W pomieszczeniu, w którym pracujemy, światło powinno być rozproszone, by nie odbijało się od różnych rzeczy, na jakie bezpośrednio spoglądamy. Najlepiej instalować oświetlenie mieszane, co oznacza, iż wieszamy górne światło przy suficie oraz miejscowe nad biurkiem.

Szczególnie jest to ważne w pokoju, tak więc zawsze należy pomyśleć jakiego typu lampy sufitowe dla dzieci będą najbardziej odpowiednie (lampy sufitowe dla dzieci). Jak czytamy to najlepiej skorzystać z dodatkowej lampy, aby nie wysilać oczu. Lampę powinniśmy ustawić z boku i trochę z tyłu. Głowę trzymamy w odległości 30-40 centymetrów od książki. Światło od lampy nie powinno świecić bezpośrednio w oczy. Dopasowanie najlepszego oświetlenie jest także bardzo ważne w trakcie pracy przy komputerze.

Blat stołu komputerowego powinien być oświetlony modelem lampy z nieprzezroczystym abażurem. Światło będzie padać w tej sytuacji do góry oraz na blat, ale nie razi w oczy oraz nie będzie odbijać się od klawiatury. W kolejne sytuacji możemy doświadczyć bardzo mocnego zmęczenia oczu. Więc, jeżeli w pracy nasz pracodawca zainstalował wyłącznie świetlówki, należy ratować oczy przed ich wpływem. Najkorzystniej więc ustawić na biurku kolejną lampę ze zwyczajną żarówką, żeby nieco “złamać” mocne światło jarzeniówek. Jak więc widać, czy to w mieszkaniu czy w pracy zawsze powinniśmy pamiętać o najlepszym oświetleniu. Pamiętać też powinniśmy o najnowszych rozwiązaniach, jak lampa podłogowa ze ściemniaczem – .

www.lampydodomu.pl/nowoczesne-lampy-podlogowe/39122-lampa-podlogowa-sienna-ze-sciemniaczem.html

Leave a Reply

*