Jak dobrać najodpowiedniejsze okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne są wręcz niezbędne w słoneczne dni, w szczególności w lecie. Mają one na celu nie jedynie modny design i ciekawą stylizację, lecz również osłonę naszych oczu przed ogromnie szkodliwym promieniowaniem UV. Szkodliwe promienie słoneczne zdołają przyczyniać się do wielu poważnych chorób oczu, w związku z tym nie winniśmy wychodzić z domu bez okularów słonecznych, szczególnie w silne słońce.

Warto dobierać markowe okulary, takie jak przykładowo (oferty okularów persol). Te sprzedawane w marketach albo na bazarach częstokroć nie gwarantują wybornej obrony przed słońcem, wprost przeciwnie.

okulary

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Okulary, które są wyłącznie przyciemniane, natomiast nie mają stosownego filtra przeciwsłonecznego mogą nam tylko zaszkodzić. Z jakiego powodu? Bowiem nasze źrenice, w toku słonecznych dni, rzecz jasna się zwężają, dzięki czemu wpada do nich znacznie mniej złego promieniowania. Przyciemnione okulary sprawiają, że źrenice są rozszerzone co naraża je na znacznie większe promieniowanie. Wskutek tego właśnie trzeba wybierać markowe okulary od zalecanych producentów, które nabędziemy też w salonach optycznych. Powinno się wybrać przykładowo (okulary przeciwsłoneczne od firmy versace).

Okulary słoneczne to również zdumiewający dodatek do letniej stylizacji. Modeli i rodzajów okularów przeciwsłonecznych jest nadzwyczaj dużo, jednak nie wszelki rodzaj będzie pasował do naszej twarzy. Wskutek tego zanim nabędziemy jakieś okulary, na przykład (przeciwsłoneczne okulary vogue), winniśmy najpierw je przymierzyć, w związku z tym nie zawsze warto decydować się na zakup okularów w Sieci.

Publikacja, którą teraz widzisz to nieszablonowe źródło (www.zeccoro.pl/bizuteria-walentynki) informacji, ale jeżeli szukasz analogicznych materiałów, to kliknij ten link.

To, że dany rodzaj okularów ślicznie pasuje do innej osoby, nie znaczy, że u nas będzie przedstawiał się tak samo prawidłowo.

Wybierając okulary, zwróćmy ogromną uwagę na ich kształt, wielkość szkieł, kolor lub oprawki. Każdy szczegół może posiadać ważkie znaczenie. Nie sugerujmy się tym, co teraz jest modne, ale wybierajmy okulary, w jakich będziemy prezentować się i czuć się dobrze.

Leave a Reply

*