Ciekawe wieści o transporcie w naszym kraju

Cóż interesującego można w sumie rzec na temat transportu w naszym kraju? Generalnie nadal możemy zazdrościć Niemcom albo Hiszpanom, ale na całe szczęście poszczególne branże związane z transportem całkiem dobrze się rozwijają. Być może za jakiś czas to Niemcy nam będą zazdrościć doskonałych dróg, autostrad czy pociągów? Pewnie to utopia – i tak najbardziej znaczące jest to by najzwyczajniej w świecie przeć do przodu. Wysoce możliwe, że za jakiś czas wreszcie nawet bardziej narzekająca na wszystko część polskiego społeczeństwa będzie zadowolona.

autobus w trasie

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com
Z całą pewnością bardzo cieszy niezły rozwój PolskiegoBusa – tzn. firma pochodzi ze Szkocji, lecz nazwa całkiem fajna.

Czy odnosisz wrażenie, że napisany przez nas tekst jest nieschematyczny? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj też zamieszczony tu pokrewny artykuł.

Można śmiało powiedzieć, iż PolskiBus to teraz najlepszy przewoźnik. Oczywiście nie można twierdzić, że tego typu przewoźnicy są sterowani przez geniuszy, dzięki właśnie czemu w odróżnieniu do typowo państwowych firm są w stanie zarabiać. Przecież w dalszym ciągu spora część polskich tras tak czy siak nie jest w stanie na siebie sensownie zarobić. Ciężko myśleć, iż takie firmy zarobiłyby na typowo gminnych trasach.

Chcesz magazynować paliwo dla swoich ciężarówek? Sprawdź i przeczytaj szczegółowo o zbiornikach na olej napędowy.

Choć tak czy siak autobusowe przewozy w 2013 roku doskonale się rozwinęły – trzeba mieć zatem nadzieję, że Polski Bus będzie ciągle się rozwijał. PolskiBus sprawił, że nasze koleje nieco straciły. A więc jeśli z na ten przykład Krakowa do Rzeszowa jedzie większa ilość osób przednimi autobusami, nie może zdziwić, iż koleje nieco tracą na swoim znaczeniu. Zresztą w ostatnim czasie było bardzo dużo remontów, a więc ludzie byli często trochę zirytowani długimi godzinami spędzonymi w pociągach.

żółty wagon pociągu

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak to się niedługo zmieni – przecież polskie koleje dostały z Unii Europejskiej sporą sumę kasy na wszelkiego rodzaju inwestycje. Czyli można zaryzykować twierdzenie, iż gorzej na naszych torach nie będzie. Na sam koniec należy trochę zobrazować transport (porównaj najnowsze oferty na KADOR Sp. z o. o. pakowanie maszyn do transportu morskiego) drogowy. Cieszy to, że w dużym stopniu zmniejszyła się liczba wypadków, zwłaszcza jest sporo mniej zgonów na drogach.

Zapewne najbardziej znaczącą przyczyną znacznej poprawy bezpieczeństwa na drogach jest jakby nie patrzeć niemała poprawa stanu polskich dróg. Skoro drogi są lepszej jakości, powstają sporo bezpieczniejsze autostrady, to na pewno jest sporo bezpieczniej. Chociaż i tak jest wiele do zrobienia.

Leave a Reply

*