Najlepsze warunki spania dla Twojego malucha to stosowna pościel dziecięca

Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz… Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, ponieważ wyspane dziecko ma lepsze samopoczucie i tryska pozytywną energią. Pościel chłopięca z motywem samochodów, w czarodziejski sposób zaniesie go podczas snu na wyścig Le Mans, zaś kołderka w księżniczki sprawi, iż dziewczynka na chwilę królewną się stanie… Efektowna pościel w pokoju naszych milusińskich doda mu pożądanego klimatu i stylu. Ale efekt wizualny jest równie ważny jak wygoda.

Pościel

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com

Najodpowiedniejsze dla delikatnego ciała i skóry dziecka są naturalne materiały nie powodujące podrażnień lub uczuleń, np. bawełna. Jest ona lekka, oddychająca, miła i przyjemna gdy ją dotykamy. Inne produkty dla najmłodszych z wysokiej jakości materiałów na: .

W przypadku kupna pościeli dla noworodków musimy zdecydować się na szczególną ostrożność. Nie używajmy zamków, nap i guzików albowiem potrafią być groźne w skutkach. Pokuśmy się o nabycie ochraniacza na łóżeczko dla naszego maluszka, dając mu tym samym bezpieczeństwo oraz komfort. Unikajmy wkładania do łóżeczka zbędnych rzeczy, takich jak np. zabawki czy dekoracyjne poduszki. Pozwoli to utrzymać pościel czystą na dłuższy czas.
Niektóre mamy noworodków i niemowląt układają dzieci w tzw. rożki, które mają za zadanie otulić malucha tak, że czuje się on jak w brzuszku mamy w nieznanym mu świecie. Kiedy brzdąc dorośnie, można rożek rozwinąć i wykorzystać jako kocyk. Zadbajmy aby pościel dziecięca (dowiedz się więcej) była w jak najlepsza gatunkowo ponieważ częste pranie, nie będzie powodowało utraty koloru i uszkodzeń.

Weźmy pod uwagę także kolory pościeli, które powinny być dobrane do temperamentu dziecka. Krzykliwe barwy czy wzory mogą powodować rozdrażnienie malucha i ten nie będzie spokojny. Wówczas nieprzespana noc jest pewna. I na samym końcu najważniejsze – pościel, zarówno poduszka, kołdra jak i prześcieradło muszą być schludne. Należy je prać w wysokich temperaturach, albowiem tylko w ten sposób można zniszczyć zagrażające zdrowiu dziecka roztocza. Pozbądźmy się wątpliwości – bawełna nie poddaje się wysokim temperaturom, z tej przyczyny to właśnie ona powinna zamieszkać w łóżeczkach dziecinnych (więcej na ). I nie zapominajmy o prześcieradłach z gumką, dzięki nim sprawniej zaścielimy łózko a przescieradła nie „wędrują” po nim.

Leave a Reply

*