Gry konsolowe – atrakcyjna zabawa w wolnym czasie

Pierwszą grą, wymyśloną jeszcze w latach 70 był Pong – była to nieskomplikowana gra w której należało odbijać piłeczkę. Od tego czasu zmieniło się bardzo wiele, przemysł gier wart jest miliardy dolarów a koszty powstawania niektórych tytułów ocenia się na setki milionów dolarów. Największy udział w tym wielkim rynku mają gry produkowane na konsole – Xbox oraz PlayStation. Niedawno stworzono nowy typ konsol, co zapowiada kolejny przełom w rynku gier.

grający w grę na playstation

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Największe hity Ostatnimi czasy największy triumf odniosła piąta część kultowej gry Grant Theft Auto. W tym tytule gracz występuje w roli przestępcy który ma wielkie długi. Żeby je spłacić, jest zmuszony wykonywać napady na banki i inne instytucje. Seria gier o tym tytule słynie z charakterystycznego poczucia humoru, tytuł ten wywoływał także spore kontrowersje ze względu na epatowanie przemocą. Podobnie wysoką sprzedaż ma gra akcji Call Of Duty: Ghosts (tu znajdziesz więcej informacji: call of duty). Jest to gra akcji gdzie użytkownik wchodzi w rolę żołnierza i wykonuje wiele niebezpiecznych zadań. Jest to nowa część charakterystycznej serii Call Of Duty, którą użytkownicy lubią za niezwykle interesującą rozgrywkę za pośrednictwem sieci. Jakiś czas wcześniej światło dzienne ujrzała nowa część największego konkurenta Call Of Duty – Battlefield 4. Jest to także gra akcji, której poprzednie części zasłynęły z bardzo dopracowanego trybu rozgrywki sieciowej. Tym razem producent zapowiada, że rozgrywka będzie miała jeszcze bardziej taktyczny charakter. Gra już na etapie przedsprzedaży cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Pozostałe warte uwagi tytułyPolska także jest znana na międzynarodowym rynku gier na konsole. Najbardziej popularnym tytułem jest gra Wiedźmin, opracowana na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Polscy producenci pracują na dzień dzisiejszy nad kolejną częścią gry, która jest kontynuacją akcji zaprezentowanej w książkach o wiedźminie Geralcie. W tym roku miała również miejsce premiera konsolowej wersji Diablo 3, kontynuacji jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów ostatnich lat.

Jest to gra w której użytkownik wciela się w bohatera ratującego wirtualny świat przed złymi mocami. Ten typ gier został określony jako hack&slash z uwagi na znaczne ilości uśmiercanych przez gracza postaci. Jest to jedna z najdroższych gier obecnych w sprzedaży, ilość sprzedanych egzemplarzy pokazuje jednak, że jest to tytuł posiadający wielką rzeszę oddanych fanów.

Leave a Reply

*