Główne założenia wiążące się z normą iso 14401

Szczególnie istotną na naszym krajowym rynku normą zarządzania środowiskiem jest norma iso 14001. Jest to jeden ze standardów iso, jaki opublikowany został przez British Standards Institution w 1992 roku. Był to wówczas pierwszy standard na świecie, który blisko związany był z systemem zarządzania środowiskiem BS 7750. Cztery lata później instytucja opublikowała unowocześnioną wersję normy, którą była właśnie 14001. Ma to niemałe znaczenie do dnia obecnego.

TÜV Rheinland
Poszczególne organizacje a norma iso 14001 – jej wpływ na ich działanieKażda organizacja ma określone pewne cele, do których osiągnięcia ustawicznie dąży. Jeżeli je osiągniemy, stawia się kolejne, bo na tym opiera się rozwój każdego przedsiębiorstwa. Kiedy chodzi o normę iso 14001, pozwala ona zbudować System Zarządzania Środowiskowego. Oparte jest to wtedy o podejście procesowe, to znaczy określone wyżej ulepszenie działania każdej organizacji. Zacząć trzeba od planowania, od jakiego płynnie przechodzi się do działania.

Rynek międzynarodowy a norma iso 14001 – standard jakościowyPrzez pierwsze dziesięciolecie trwała ogólna akceptacja i przyswajanie normy ISO 14001 na rynku międzynarodowym. Stopniowo wydawane były atesty dotyczące tej normy, natomiast do 2005 roku wydano ich przeszło 111 tysięcy. Były one obowiązujące na terenie 138 państw, co w niemałym stopniu wywierało wpływ na podejście przedsiębiorców. U nas oficjalnie normę tę wydał Polski Komitet Normalizacyjny, natomiast miało to miejsce w 2005 roku. Oznaczenie tej normy to dokładnie PN-EN ISO 14001:2005.

Menedżer w pracy

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Jakość wyznaczana produktom – iso 14001 Blisko związane z normą iso (hiperłącze) 14001 są pewne zasady. Nazwać je można jako cykl Deminga, szczegółowo znany jako PDCA. Cykl ten opiera się na stopniowym osiąganiu kolejnych etapów działania oraz doskonalenia w funkcjonowaniu danej organizacji.

Zaintrygowały Cię informacje reprezentacja spółki w likwidacji podane w naszym poście? Niezwykle przyjemnie zatem będzie nam dzielić się z Tobą następnymi tekstami. Czekamy na recenzję!

Pierwszym etapem jest planowanie, z języka angielskiego – to plan. Następne to do – wykonywać, to check – sprawdzać oraz to act – działaj. Szczególnie istotne w całym procesie jest uprzednie zidentyfikowanie aspektów środowiskowych.

Leave a Reply

*